Як безкоштовно здати тест на COVID-19 в Дніпрі, та безкарно заражати оточуючих

30 листопада 2020 о 19:10 - 8260
Як безкоштовно здати тест на COVID-19 в Дніпрі, та безкарно заражати оточуючих

На особистому досвіді журналіст  видання «Лица» перевірив, як через державні медзаклади здати тест на ковід, та які наслідки чекають власника позитивного результату.

Насамперед, щоб здати безкоштовний тест на коронавірус, потрібно  відчути бодай будь-які симптоми простуди. Потім треба зателефонувати сімейному лікарю, або навіть записатися на прийом до нього, скориставшись сайтом Лікарі.24 (колишній сайт helsi.me на якому тепер залишилися тільки вузькі спеціалісти).

Якщо ви не уклали декларацію з сімейним лікарем, необхідно це зробити, адже без цього ніхто вас лікувати не стане. Втім лікувати вас не будуть навіть якщо сімейний лікар у вас є. І ось чому.

Коли ви телефоном розповіли фахівцю про свої симптоми, він цікавиться, чи є в вас втрата смаку чи запаху, цей симптом є підставою для направлення пацієнта на тестування. З’ясувавши цей симптом, лікар поцікавиться, чи є в вас кашель, чи важко вам дихати. Якщо ні, то й лікування ніякого ви не потребуєте. Лікар телефоном, або навіть онлайн (через різні месенджери) назначає вам жарознижувальні препарати, якщо температура тіла перевищуватиме 38 °С , може ще порекомендувати приймати вітаміни D з кальцієм (для кращого засвоєння вітаміну цієї групи), С та цинку, що бере участь в кровотворенні. Це все повинно зміцнити ваш організм та допомогти імунітету в боротьбі з вірусом. Але науково факт вживання вітамінів для успішної боротьби імунітету с коронавірусом поки не встановлено.

Після цих рекомендацій лікар запише вас на тест, який може відбутися через декілька днів після звернення. Наприклад, якщо ви звернулись до лікаря в п’ятницю, то тестування вам можуть призначити на вівторок, або на середу.

До того дня в вас може вже й не бути симптомів, але нічого не вдієш – безкоштовно не означає швидко.

І ось ви прийшли на тестування, у вас взяли мазки з носа та горла (дуже неприємна, до речі, процедура, адже щуп із ватою на кінці пхають глибоко та грубо прокручують, з носа навіть може піти кров) та відправили додому.

Контакти у лікарні обмежені, що й зрозуміло.

Потім доведеться чекати 2 дні, коли лікар подзвонить вам та проінформує про результати тесту. Це не обов’язково буде ваш сімейний лікар. І тут починається найцікавіше!

Виявляється, сімейному до вас нема й справи! Він перший не звернеться до вас, поки ви самі про себе не нагадаєте. Тоді терапевт поцікавиться, чи потрібен вам лікарняний, та чи працевлаштовані ви та члени родини, з якими ви мешкаєте під одним дахом. Можна сказати, що ви з дружиною працюєте віддалено, а можна зовсім нічого не пояснювати та відповісти, що ви непрацевлаштовані. Лікарям це байдуже і ніхто цю інформацію перевіряти не стане.

Не перевіряють та не інформують навіть шкільні заклади про те, що у батьків учня є позитивний результат тесту на ковід. Хоча за протоколом повинні це робити і така дитина має обов’язково дотримуватись 14-денної самоізоляції разом з батьками.

Авжеж, після того як ви самі у всьому зізнаєтесь, сімейний лікар зобов’яже вас і вашу дитину-школяра сісти на двотижневу самоізоляцію, але контролювати дотримання цієї рекомендації ніхто не стане. Хіба що зі школи дитину можуть таки відправити додому та й то, якщо лікарня все ж поінформує навчальний заклад про небезпеку.

Отже, які висновки з усього цього можна зробити?

По-перше, ніякого лікування, якщо ваше захворювання протікає без ускладнень, годі й чекати.

По-друге, ніхто не зацікавлений у швидкому розв’язання питання: ви можете хворіти на коронавірус, не знаючи про це, ходити с невеликою температурою на роботу, їздити у громадському транспорті, відвідувати крамниці і заражати, заражати, заражати оточуючих.

По-третє, навіть коли ви вже звернулись з кричущими симптомами коронаінфекції до лікаря, він не стане пришвидшувати дату здачі тесту і ніяким чином не буде контролювати потенційно заражену людину, наприклад, через той же додаток «Дія». Хворий може продовжувати вести активне життя і активно заражати оточуючих.

І, найжахливіше, – ніхто нікого не контролює навіть після позитивного тесту!

Самоізоляція має лише рекомендаційний характер. В результаті, розповсюдження вірусу залишається справою сумління громадянина. І якщо такому громадянину немає за який кошт сидіти 2 тижні на самоізоляції, а тим більше робити це всією родиною, то поширення хвороби неминуче!

До того ж, обмежуючі заходи не мають сенсу. Наприклад, поки ви хворієте та чекаєте на проходження тестування, а потім на результат, ваша дитина ходить в школу і розповсюджує вірус, хоча сама й не хворіє, або хворіє безсимптомно. А потім, коли в вас вже немає симптомів, але на руках є позитивний тест, вона повинна сидіти вдома та пропускати школу, хоча загроза розповсюдження вірусу вже минула.

Ось така боротьба з пандемією в нашій країні.

В подальших матеріалах ми розповімо, як це — бути донором в Україні, на які відшкодування від держави можна розраховувати. Та чи можна продовжувати здавати кров після того, як перехворів на ковід.

Раніше ми писали про те, що за перебування без маски будуть штрафувати.

Євген Малафєєв

Поділитися: