ВПО звільнять від штрафів за прострочення кредитних зобов’язань

27 вересня 2021 о 20:00 - 4374

Регіна ОрловаРегіна Орлова


ВПО звільнять від штрафів за прострочення кредитних зобов’язань

6 вересня 2021 року набрав чинності Закон України Про внесення зміни до ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» щодо звільнення деяких категорій внутрішньо переміщених осіб від негативних наслідків невиконання грошових зобов’язань за кредитними договорами та договорами позики».

Про це повідомляє Finance.ua.

Кого стосується нововведення?

Положення затвердженого документа стосуються виключно кредитних договорів і договорів позики, які укладені до 20 лютого 2014 року з внутрішньо переміщеними особами з АР Крим і Севастополя, та до 14 квітня 2014 року – для договорів з ВПО з Донецької та Луганської областей.

При цьому діє умова: у таких осіб не має бути прострочення виплат за цими договорами станом на 20 лютого 2014 року та 14 квітня 2014 року відповідно.

Законом встановлюють такі норми:

  • загальна сума процентів за договорами кредиту та договорами позики для ВПО отримала обмеження. Зокрема, така сума не може перевищувати суму процентів, нарахованих до настання терміну виконання основного зобов’язання;
  • забороняється нараховувати неустойки (штрафу, пені);
  • ВПО звільняються від відповідальності за порушення грошових зобов’язань: вони можуть не сплачувати борг з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також проценти річних від простроченої суми;
  • забороняється відступлення (продаж, передача) права вимоги за кредитним договором та/або договором позики, позичальником за яким є ВПО, без згоди боржника. Винятком є кредитори, віднесені до категорії неплатоспроможних, а також банки, щодо яких здійснюються процедури виведення з ринку відповідно законодавства;
  • кредитор зобов’язаний перерахувати заборгованість за кредитним договором та/або договором позики, з урахуванням зазначених норм впродовж 7 днів з дня надходження письмового звернення від ВПО. Якщо кредитор не виконує цей обов’язок – така заборгованість вважається автоматично перерахованою на наступний день після закінчення 7 днів з дня надходження до кредитора письмового звернення від ВПО.

Чи можуть ВПО-боржники отримати новий кредит?

Важливо, що особі, яка отримала таке звільнення від наслідків невиконання зобов’язань, не можуть відмовити у наданні нового кредиту та/або позики.

Відповідальність за невиконання чи неналежне виконання внутрішньо переміщеною особою зобов’язань за кредитним договором та/або договором позики покладається на РФ як на державу-окупанта відповідно до норм і принципів міжнародного права.

Раніше “Лица” писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: