Експерти впевнені, що в Дніпрі стало важче орендувати квартиру

23 вересня 2021 о 08:00 - 10612

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Експерти впевнені, що в Дніпрі стало важче орендувати квартиру

Один з експертів – пан Жовтопуп розповів цікавинки зі світу рієлторської діяльності та ринку нерухомості у місті. Пояснив, чому зростають ціни, та чого чекати від орендодавців.

Про це повідомляє Мост-Днепр.

Так керівник Національної Асоціації Брокерів в Дніпропетровській області та Дніпрі Кирило Жовтопуп повідомив, що на сьогодні в місті на Дніпрі відсутній ринок економного житла. Є тільки коштовне, або ж дуже дороге житло. Найменша вартість оренди квартири зараз становить приблизно 5 тис. грн на відміну від 3,5 тис. грн минулоріч в аналогічний період.

Виходить, що громадянину з мінімальною або середньостатистичної заробітною платою житла в Дніпрі не винайняти, адже для більш менш пристойної однокімнатки потрібно мати при собі 5-6 тисяч гривень і це ще не враховуючи послуги рієлтора, які підскочили з 50% від угоди оренди до 100%. А ще часто власники житла мають незрозумілу звичку брати з винаймача плату одразу за 2 місяці. Ось і рахуйте: 5 тис. грн сама оренда, плюс за другий місяць 5 тис. грн, та ще й рієлтору теж 5 тис. грн – разом 15.000 гривень. І це тільки за початок.

А потім ще слід сплачувати чималу комуналку.

«Торік загальна сума комунальних послуг становила 1 000 гривень, зараз ці послуги на однокімнатну квартиру складають вже понад 2 тисяч гривень», – каже вже другий експерт з цієї теми глава галузевої ради учасників ринку нерухомості в Дніпропетровській області Сергій Логутенко.

Все це здорожчання обумовлене тим, що на цьому ринку існує шалений попит. На одну середньостатистичну квартиру одночасно претендує 2-3 клієнти! Почалось таке стрімке зростання ще з 2014 року, коли хвиля переселенців з Донбасу накрила сусідні області, серед яких й Дніпропетровщина. Ціни тоді різко пішли вгору.

Маючи 5-8 тисяч гривень, можна орендувати досить пристойну квартиру у всіх популярних районах міста: Поля, Титова, Гагаріна, Тополя, Перемога, Слобожанський, Сонячний, Калинова, Лівобережний тощо.

«Лица» також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: