Вейшнорія – вигадана держава, ворог союзу Росії та Білорусії

13 липня 2021 о 15:55 - 2217

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Вейшнорія – вигадана держава, ворог союзу Росії та Білорусії

Віртуальна держава Вейшнорія – це північно-західна частина Білорусі , що за створеною легендою є однією з трьох фантазійних держав для російсько-білоруських навчань під назвою «Захід-2017».

Вейшнорія є супротивником союзу між Білорусією та Росією. За легендою саме Вейшнорія виступає уявним ворогом Білорусі, нібито одна частина країни прагне напасти на іншу.

Що таке Вейшнорія?

Ще у серпні 2017 року в інтернеті були представлені «органи влади» цієї вигаданої країни. Мікронація Вейшнорія почала набирати велику популярність у соціальних мережах. Сама назва вигаданої країни походить від слова Вейшнор (ім’я балтийського походження), що означає «той, хто пригощає охоче».

Карта Вейшнорії

Вейшнорія на мапі Білорусі

Вейшнорія – це територія деяких ділянок Гродненської, Мінської та Вітебської областей. Кордон фантазійної країни з рештою земель Білорусі значною мірою повторює границю між СРСР та Польщею (відповідно до історично відомого пакту Молотова-Ріббентропа 1939 року).

Легенда

Навчання «Захід-2017» мають стратегічний формат і моделюють повноцінні бойові дії. За сценарієм мова йде про розробку моделі конфлікту між 2 противниками: північними – це Білорусь і Росія та західними – Вейшнорія, Лубенія, Весбарія. Західні країни планують вчинити розкол північних. Також у планах є погіршення економічної і соціальної ситуації у Білорусі, що дозволить добитися зміни керівництва і захоплення територій. Західний союз планує ввести свої війська на територію всієї Білорусі, створивши там велику державу Вейшнорію. Основна задача північних країн – протистояти цьому плану.

Талери Вейшнорії

Сувенірні талери Вейшнорії

Історія про Вейшнорію стала настільки популярною, що у соціальній мережі Facebook створили карту, прапор і навіть герб країни. З’явилося багато мемів, постів і жартів на цю тему. Тисячі користувачів вже підписалися на сайт білорусів, де можна подати заявку на громадянство Вейшнорії.

Прапор Вейшнорії

Прапор Вейшнорії

Жартівливий опис вигаданої країни навіть з’явився на сайті Wikipedia. Цікавий мем звернув на себе увагу авторитетних західних інтернет-видань – ВВС і Foreign Policy. Вигадана держава Вейшнорія набирає популярність день за днем!

“Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: