В Україні втричі занизили дані про померлих від COVID-19

12 травня 2021 о 18:00 - 1200

Євген ОхайнийЄвген Охайний


В Україні втричі занизили дані про померлих від COVID-19

В Україні приблизно втричі занизили офіційні дані про кількість померлих від COVID-19.

Як повідомляє Healthdata.org, за даними Інституту показників і оцінки здоров’я (IHME) померлих від коронавірусу в Україні повинно бути понад 138 тисяч.

Американські вчені опублікували свої дослідження по кількості смертей у 20 країнах світу.

Суть цих даних полягає у порівнянні числа смертей до початку пандемії коронавірусу та по факту числа смертей під час пандемії.

До таких країн, що приховують дані по смертності,  потрапила й Україна.

Як показує статистика України на даний час офіційно померло від пандемії 46 737, у той час за підрахунками IHME ця цифра мала бути 138 507.

«Covid-19 став причиною приблизно 6,9 млн смертей, що більш ніж удвічі перевищує офіційні цифри. IHME виявив, що дані про смерті від Covid-19 значно занижені майже у всіх країнах. Багато випадків смерті від Covid-19 не реєструються, тому що країни повідомляють тільки про випадки смерті в лікарнях або у пацієнтів з підтвердженою інфекцією. У багатьох місцях слабка система звітності про стан здоров’я та низький доступ до медичної допомоги посилюють цю проблему», – йдеться в повідомленні дослідників.

До речі, Дніпропетровщина за офіційними даними лідирує серед регіонів України по смертності від ковіду.

Тільки за минулу добу від COVID-19 у області зареєстровано 34 смерті. По всій Україні померло від коронавірусної інфекції за цими даними 356 громадян України.

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: