АМКУ зупинив державну допомогу на будівництво аеродрому в Дніпрі

12 травня 2021 о 15:00 - 751

AvatarVirsavia Gonchar


АМКУ зупинив державну допомогу на будівництво аеродрому в Дніпрі

Антимонопольний комітет України тимчасово призупинив державну допомогу, яка надається Міністерством інфраструктури України на проектування та будівництво нового аеродрому в Дніпрі.

В Антимонопольному комітеті заявляють, що Міністерство інфраструктури, всупереч Закону “Про державну допомогу суб’єктам господарювання”, у встановлений термін і не дивлячись на неодноразові нагадування АМКУ, не поставило до відома Комітет про намір надати аеропорту державну допомогу в розмірі 1,5 млрд грн.

“Одержувачами державної допомоги в рамках цього проекту є “Укрінфрапроект”, ДП “Фінансування інфраструктурних проектів” і ТОВ “МА “Дніпропетровськ”. Оскільки “Укрінфрапроект” і ДП “Фінансування інфраструктурних проектів» не обиралися за конкурентною процедурою, не можна стверджувати, що надана їм економічна вигода була б доступною при звичайних умовах. Тому у Комітеті є підстави вважати, що дана фінансова підтримка могла суттєво вплинути на конкуренцію в регіоні. Також ненадання Мінінфраструктури попереднього повідомлення в АМКУ про допомогу є порушенням законодавства, не дозволяє Комітету оцінити заходи державної підтримки та унеможливлює виконання ним завдань по контролю за наданням державної допомоги”, – повідомили в АМКУ.

У зв’язку з цим Антимонопольний комітет проводить поглиблений аналіз допустимості даної державної допомоги і тимчасово призупинив її надання, назвавши її незаконною.

У листопаді 2020 року бюджетний комітет парламенту підтримав виділення 1,5 млрд грн на проектування і будівництво аеродрому аеропорту. В рамках реалізації проекту планується побудувати близько 650 тис. кв. м аеродромних покриттів з монолітного бетону, аварійно-рятувальні станції, трансформаторні підстанції, очисні споруди дощових стоків, інженерні мережі водовідведення, водопостачання, електропостачання, зв’язку та огорожу периметра аеродрому. Також на аеродромі планується встановити світло-сигнальне обладнання, радіотехнічні та метеорологічні засоби забезпечення польотів, системи фізичної безпеки будівель і периметра.

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: