В Україні стане можливим купити та продати авто онлайн

27 вересня 2021 о 13:00 - 11687

Євген ОхайнийЄвген Охайний


В Україні стане можливим купити та продати авто онлайн

Незабаром українці зможуть оформляти угоди купівлі-продажу автомобілів не виходячи з дому. Це можна буде робити в електронному кабінеті водія.

Про таке повідомляє News.finance.ua, посилаючись на постанову Кабміну.

Відповідна норма набере чинності лише через шість місяців після публікації цього рішення.

Згідно з пояснювальною запискою, українцям таким чином спростять перереєстрацію транспортних засобів за договором купівлі-продажу, яка зараз відбувається в сервісному центрі МВС і займає багато часу.

Процедура оформлення електронних документів на авто передбачає:

  • авторизацію продавця і покупця в Електронному кабінеті водія (реєстр єдиної інформаційної системи МВС або єдиний держпортал електронних послуг);
  • заповнення договору в режимі онлайн;
  • підписання документа за допомогою кваліфікованого електронного підпису сторонами договору;
  • Відомості про власника транспорту і сам автомобіль автоматично перевірять за реєстрами і базами даних на відсутність обмежень для продажу.

“У разі, якщо за результатами такої перевірки будуть встановлені факти перебування транспортного засобу або фізособи в розшуку, наявності відповідних обмежень або зобов’язань, договір не укладається”, – сказано в тексті.

Варто зауважити, що зараз в Електронному кабінеті водія можна, серед іншого, обміняти і відновити права, зареєструвати належного користувача, відстежити і сплатити штрафи за порушення ПДР.

Раніше «Лица» також писали про те, що у Дніпрі здорожчають послуги ритуальної служби.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: