В Україні презентували онлайн-проект “Архів українського німого кіно”

15 вересня 2021 о 17:00 - 3623

AvatarVirsavia Gonchar


В Україні презентували онлайн-проект “Архів українського німого кіно”

В Україні з’явився онлайн-проект «Архів українського німого кіно».

Його 14 вересня 2021 року презентував Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов під час прес-конференції в Укрінформі. Арсенал такої архівної кіно-платформи наразі складає перші 100 кінодокументів, і вже вони є доступними для користувачів. На думку керівника Укрдержархіву, така подія є знаковою для Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С.Пшеничного.

Проект створить можливість для презентації аудіовізуальної спадщини України, і відтепер користувачі зможуть віднайти ілюстративний матеріал для наукових, художніх та публіцистичних творів. Також він буде корисним для сучасної документалістики, де є потреба в якісних цифрових архівних копій для створення подальших нових творів.

“Архів українського німого кіно” орієнтований на дослідників різних сфер: науковців, кінематографістів, журналістів та для широкого кола користувачів.

У свою чергу керівник Центру кінематографічних студій Національного університету «Києво-Могилянська академія» та головний редактор журналу «Кіно-Театр» Лариса Брюховецька назвала запуск проекту цінним, адже він дозволить вирішити низку питань для перегляду хронікальних матеріалів у вільному доступі.

За словами старшого наукового співробітника Інституту історії України НАН України, кандидата історичних наук Яни Примаченко, доступ до кінохроніки і документального кіно тих часів, що зображує розбудову нової української держави, чим презентує сучасну Україну, як європейську державу з великою історією.

Ознайомитися із архівом українського німого кіно можна за посиланням.

Надалі проект «Архів українського німого кіно» поповниться ще новими кінороботами, загальна кількість яких складатиме близько 189 кінодокументів.

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: