В колишній школі для корінних народів Канади знайшли безіменні могили

24 червень 2021 о 16:30 - 7767

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


В колишній школі для корінних народів Канади знайшли безіменні могили

Представник корінного народу  провінції Саскачеван (Канада) заявив в середу, що  виявлені ще сотні безіменних могил на місці  колишньої школи-інтернату для дітей індіянців.

Як повідомляє АР, у заяві представника Федерації суверенних корінних народів Саскачевану йдеться, що «кількість безіменних могил буде найзначнішою на сьогоднішній день в Канаді».

Минулого місяця в країні стався скандал через знайдені останки 215 дітей індіянців. Деяким з похованих було всього 3 роки. Їх останки виявили  на місці, яке колись було найбільшою школою-інтернатом в Канаді, в місті Камлупс (провінція Британська Колумбія).

Тоді експерти ООН з прав людини зажадали від Канади і Ватикану проведення розслідування цього факту. “Неможливо, щоб Канада і Святий Престол залишили такі жахливі злочини неврахованими і без повного відшкодування шкоди”, – йшлося в заяві

Глава Федерації корінних народів Боббі Кемерон планує провести в четвер прес-конференцію, щоб надати більш детальну інформацію про нову знахідку в християнській школі-інтернаті для дітей індіянців, яка працювала з 1899 по 1997 рік.

З 19 століття до 1970-х років понад 150 000 дітей з числа корінних народів були зобов’язані відвідувати фінансовані державою християнські школи в рамках програми по їх асиміляції в канадському суспільстві. Тоді корінне населення змушували прийняти християнство і не дозволяли говорити на  рідних мовах. Багато представників корінних народів зазнавали побиття і піддавались словесним образам, і, як повідомляється, до 6000 чоловік померли.

На фото: Жителі міста Камлупс і представники корінних народів  біля меморіалу перед колишньою школою-інтернатом для індіанців. Меморіал утворили після того, як напередодні тут виявили останки 215 дітей, Британська Колумбія, Канада, 31 травня 2021. REUTERS/Dennis Owen

Уряд Канади в 2008 році приніс вибачення за цю сторінку  історії країни, визнавши, що в школах-інтернатах для дітей корінних народів процвітало фізичне та сексуальне насильство. Багато випускників тих шкіл згадували, як їх били за те, що вони говорили рідною мовою; вони також втратили зв’язок зі своїми батьками і звичаями.

Лідери корінних народів назвали жорстоке поводження та політику ізоляції в якості основних причин розповсюдження алкоголізму і наркоманії в резерваціях.

Довідка:

Представники корінних націй Канади (у нас їх традиційно називать індіянцями, але в Канаді з 1970-х років така назва аборигенів неполіткоректна) становлять біля 977 тисяч осіб з понад 37-мільйонного населення країни.

Конституція Канади нині визнає три групи корінних народів (тут їх називають «першими націями»):

  1.  індіанці (в даний час їх називають по самоназвам окремих народів і племен);
  2. метиси (нащадки від шлюбів французів і англійців з індіанськими жінками в період початкового освоєння Канади);
  3. ескімоси-інуіти, які мешкають по узбережжю й островам Льодовитого океану.

Система шкіл-інтернатів для канадських індіанців, заснована в 19 столітті, була призначена для примусової асиміляції аборигенів  в європейсько-канадське суспільство.  Коментатори описували мету цих шкіл, де відокремлювали дітей від їхніх сімей, як «вбивство індіанця в дитині». Ці школи були закриті в 60-х роках минулого століття.

“Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: