Україна з вересня перейде на електронні лікарняні

07 червень 2021 о 11:00 - 1964

AvatarVirsavia Gonchar


Україна з вересня перейде на електронні лікарняні

З 1 вересня 2021-го року відбудеться повний перехід всіх медичних установ України на формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність. До 31 серпня буде діяти перехідна модель впровадження е-лікарняних.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на своїй сторінці в Facebook.

“З червня по серпень медичні заклади будуть формувати, як медичні висновки про тимчасову непрацездатність, так і видавати паперові листки непрацездатності. Рішення про вид документа, який видається пацієнту для підтвердження його факту тимчасової непрацездатності буде приймати лікар відповідно до вимог МОЗ”, – пояснив Віктор Ляшко.

За словами міністра, відповідний наказ про “Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їх перевірки” вже підписаний і пройшов експертизу Мін’юсту.

Довідка:

  1. За підсумками 4 місяців 2021 року середньоденний розмір допомоги по лікарняним листам виріс на 15,2% в порівнянні з тим же періодом 2020 року і склав 368,07 грн в середньому по країні.
  2. Допомога по тимчасовій втраті працездатності фінансується Фондом соціального страхування України з метою компенсації застрахованим особам втраченого за час лікування, догляду за хворими дітьми або самоізоляції від COVID-19 заробітку.
  3. У зв’язку із пандемією видатки Фонду за лікарняними листками почали суттєво зростати з 2020 року. Зокрема, за підсумками І кварталу 2021 року видатки Фонду за лікарняними зросли на 1,4 млрд грн, або 51,8 % відносно того ж періоду минулого року. Це призвело до перевищення обсягів потреби у видатках Фонду над доходами від частки ЄСВ, з якої складається бюджет ФССУ.

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: