Україна може отримати останній транш МВФ у червні цього року

10 січня 2022 о 12:00 - 9670

EditorEditor


Україна може отримати останній транш МВФ у червні цього року

Останній транш від Міжнародного валютного фонду Україна може отримати вчасно — в червні 2022 року. І надалі можливий перехід на фінансування держбюджету без підтримки МВФ.

Про це заявив в ефірі Еспресо. TV голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Я не бачу структурних маяків, які ми не могли б виконати, щоб отримати наступний транш. Я припускаю, що наступний червневий транш ми отримаємо, можливо, своєчасно», — сказав Гетманцев.

Він додав, що Україна пройшла роки пікових виплат за держборгом і може задуматися про перехід на фінансування держбюджету без підтримки МВФ.

«Ми пройшли пікові 2020-й і 2021-й роки… Хотілося б все ж таки розглянути можливість і провести дискусію про нову програму, а не стрибати в неї з головою. Можливо, і буде можливість до кінця року пройти без МВФ, наступний рік пройти без фонду, а далі вже дивитися на ситуацію з публічними фінансами», — зазначив Гетманцев.

24 листопада Україна отримала другий транш макрофінансової допомоги від МВФ за програмою stand-by у розмірі біля 699 млн доларів. Розмір другого траншу передбачався в $ 700 млн, проте його в обумовлений час Україна не отримала, оскільки не виконала низку політичних вимог, висунутих фондом.

Серед публічних вимог МВФ звучали судова реформа, зокрема, прийняття закону про Вищу раду правосуддя, ухвалення певних змін до банківського законодавства, а також забезпечення незалежності вертикалі антикорупційних органів.

Рішення про виділення Україні другого траншу кредиту МВФ ухвалив 22 листопада.

9 червня 2020 року МВФ затвердив 18-місячну програму Stand-by для України в обсязі 3,6 млрд доларів спеціальних прав запозичення (близько 5 млрд доларів) з негайним виділенням першого траншу в 2,1 млрд доларів.

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: