Влада України пообіцяла МВФ утриматися від зростання мінімальних зарплат

25 листопада 2021 о 14:00 - 9168

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Влада України пообіцяла МВФ утриматися від зростання мінімальних зарплат

Україна зобов’язалася обмежити зростання мінімальної заробітної плати в межах рівня інфляції +2% та посилювати адресність соціальних програм, йдеться у меморандумі з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Про це повідомляє  “Укррудпром”.

Згідно з меморандумом, Україна також приділятиме пріоритетну увагу витратам на охорону здоров’я, освіту, оборону та безпеку.

Зокрема, витрати на освіту доведуть до встановлених законом 7,3% ВВП, як це передбачає законодавство. При цьому пропонується  зростання зарплат вчителів на 8%, стипендій на 50%.

Держбюджет-2022 також передбачатиме фінансування оборони та безпеки в обсязі понад мінімальний рівень 5% ВВП.

Також Україна взяла на себе зобов’язання надати субсидії на опалювальний сезон 2021-2022 найбіднішим муніципалітетам у розмірі до 1 млрд грн та підтримку всім місцевим органам влади шляхом відрахування до їхніх бюджетів у 2022 році 4% податку на доходи фізичних осіб, або близько 11,4 млрд. грн.

Водночас для забезпечення пріоритетних витрат у 2022 році Україна має намір до кінця листопада ухвалити “ресурсний” законопроект 5600, який дозволить наступного року збільшити доходну частину на 0,5% ВВП.

“Ми маємо намір поправки до податкового кодексу до кінця листопада 2021 року. Ми плануємо направити ці додаткові доходи на капітальні витрати та збільшити асигнування на програму ЖКГ, коли навесні буде переглянуто контракти на постачання газу з фіксованою ціною”, — йдеться у меморандумі.

Згідно з оприлюдненими документами, наступного року МВФ прогнозує номінальний ВВП України на рівні 5,867 трлн. грн. порівняно з 5,213 трлн. грн. цього року.

Раніше «Лица» також писали про те, що з 1 грудня в Україні підвищаться податки ФОПів.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: