У Кривому Розі суд визнав винними шахтарів, які влаштували страйк

18 травня 2021 о 13:00 - 479

AvatarVirsavia Gonchar


У Кривому Розі суд визнав винними шахтарів, які влаштували страйк

У Кривому Розі суд визнав винними шахтерів, які припинили виконувати свої робочі обов’язки та влаштували страйк.

Про це повідомляє “Кривий Ріг LIFE”.

Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу розглянув резонансну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Криворізький залізорудний комбінат» (ВАТ «КЗРК») до десяти найманих працівників про визнання їх дій неправомірними та зобов’язання вчинити ними певні дії.

До участі в справі також були залучені треті особи, а саме: Первинна профспілкова організація незалежної профспілки гірників України ПАТ «КЗРК», Первинна організація профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України ВАТ «КЗРК».

В кінці вересня 2020 року до суду з позовом звернувся роботодавець, зазначивши, що 10 працівників шахт «Жовтнева» і «Батьківщина» ПАТ «КЗРК» з початку вересня 2020 року припинили виконувати свої трудові обов’язки за власним бажанням і без дозволу керівника гірничого підприємства, після закінчення робочого дня (зміни) залишилися в гірських виробках зазначених шахт.

Робочі залишилися в особливо небезпечних умовах, висунувши роботодавцю вимоги щодо соціально-економічних умов праці та виконання ним вимог трудового законодавства.

Суд прийшов до висновку, що зазначені дії восьми працівників мають ознаки страйку і привели до порушення положень ст. 42 Гірничого закону України, згідно з якою забороняється проведення страйків і голодування в підземних виробках.

При таких обставинах суд частково задовольнив позовні вимоги роботодавця, визнавши неправомірними дії 8-ми працівників по проведенню фактичної страйку.

У той же час було доведено участь в страйку двох інших працівників, але частково.

Рішення суду не вступило в законну силу і може бути оскаржене в Дніпровському апеляційному суді протягом 30 днів з дня складання повного тексту рішення.

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: