У Дніпропетровській області закупили найбільше ноутбуків для вчителів

01 грудня 2021 о 10:30 - 14879

EditorEditor


У Дніпропетровській області закупили найбільше ноутбуків для вчителів

За ініціативою “Ноутбук кожному вчителю” на кінець листопада на Дніпропетровщині придбали 5296 ноутбуків HP 250 G8 на 96,4 млн грн. Поки що це найвищий показник серед областей України.

Як проходять закупівлі, проаналізував проєкт DOZORRO.

Активно ноутбуки закуповують також в Одеській області — 4134 на 70,7 млн грн та Київській — 3886 на 67,7 млн грн.

У вересні Служба безпеки України повідомила, що на закупівлях ноутбуків хотіли розкрасти 300 млн грн — потенційних учасників торгів схиляли до змови. Ціни на техніку планували завищити на 30%. Після викриття схеми Мінцифри почало перевіряти закупівлі й договори.

Різких знижень цін на ноутбуки на 30% після перевірки не було. Однак у сімох областях їх усе-таки зменшили. Зокрема в Дніпропетровській області за допомогою додаткової угоди ціну на ноутбуки знизили на 8%.

Ноутбуки має поставити дніпровеське ТОВ «Виробнича фірма «Сервіс». Одним із її співвласників зазначений Геннадій Машинсон, який з 2018 року на громадських засадах є радником мера Дніпра Бориса Філатова. За останні 5 років компанія отримала в Prozorro підрядів на 509 млн грн. Основний замовник – Дніпровська міськрада.

Довідково

Трансперенсі Інтернешнл Україна – акредитований представник глобального руху Transparency International, що комплексно підходить до розробки та впровадження змін задля зниження рівня корупції.

ТІ Україна адмініструвала та передала державі системи Prozorro, Prozorro.Продажі та eHealth. Також наш інноваційно-експертний центр впровадив Рейтинг прозорості міст і розбудовує спільноту DOZORRO для контролю за публічними закупівлями.

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: