ДніпроОДА закупила для вчителів ноутбуки на 100 млн грн у радника голови Дніпра

01 листопада 2021 о 20:00 - 2666

Євген ОхайнийЄвген Охайний


ДніпроОДА закупила для вчителів ноутбуки на 100 млн грн у радника голови Дніпра

19 жовтня Дніпровська облдержадміністрація замовила у ТОВ Виробнича фірма «Сервіс» ноутбуки для вчителів на суму понад 104 млн грн. Після чого була проведена перевірка. Виявили, що співвласник фірми є радником мера Дніпра.

Про це повідомили “Наші гроші”.

Спочатку ціна на ноутбуки була близько 19 тисяч за кожний, але уклали угоду на суму близько 18 тис. за один.

Характеристики ноутбуків середні, закуповують згідно з програмою «на боротьбу з COVID-19 під час освітнього процесу», на яку виділено державою 1 млрд грн. За цією програмою 70% платитиме місцевий бюджет, решту – обласний.

На сайті позначалось, що під програмою «Ноутбук кожному вчителю» закуповуватимуть ноутбуки по 20 тис. грн., тоді як на Волині ноутбуки за тими ж технічними характеристиками закупили за нижчою ціною.

Тому 13 вересня СБУ та Мін освітою був проведений брифінг на підставі попередньої перевірки, яка довела корупційну схему на 300 млн грн збитків державі.

На брифінгу довели завищення цін на ноутбуках майже на 30%, де вже серед учасників було визначено, хто в якому регіоні повинен виграти, аби схема спрацювала.

Була проведена Мінцифрою повторна перевірка, після якої угода на закупівлю підписана 19 жовтня.

Виграла тендер фірма ВФ «Сервіс», співвласник якої, Геннадій Машинсон, є радником голови Дніпра .

Згідно з «Прозорро», у 2017-2021 рр. ТОВ  Виробнича фірма «Сервіс» отримало підрядів на 426,30 млн грн. Основний замовник – Дніпровська міськрада.

«Лица» також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: