У Дніпрі запускатимуть моделі ракет з вантажем у вигляді сирих курячих яєць

19 червень 2021 о 09:00 - 7405

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


У Дніпрі запускатимуть моделі ракет з вантажем у вигляді сирих курячих яєць

21 червня у Дніпрі, на аеродромі Кам’янка, пройдуть унікальні ракетомодельні змагання Ukraine Rocketry Challenge. Змагатимуться за призовий фонд 100 000 гривень.

Про це “Лицам” повідомили у ГО “Асоціація Noosphere”.

Ракетомодельний спорт – технічний вид спорту, учасники якого змагаються в конструюванні, виготовленні, організації запуску і пілотуванні (для радіокерованих) моделей ракет. В Україні розвиток цього виду спорту відбувається за сприяння Національної федерації ракетомодельного спорту України та громадської організації “Асоціація Noosphere”, зокрема її засновника – філантропа та бізнесмена, доктора економічних наук Макса Полякова.

Унікальність змагань Ukraine Rocketry Challenge в тому, що для польотів використовуються ракети з крихким вантажем. Моделі ракет імітують принцип систем безпеки космонавтів при польоті та посадці. Мета змагань – відправити ракету в політ на певну висоту з корисним навантаженням у вигляді сирого курячого яйця та забезпечити приземлення неушкодженого вантажу за певний проміжок часу.

Подібні змагання є частиною STEM освіти у США та деяких країнах Європи. Беручи участь у таких челленджах, учні середніх та старших класів вчаться конструювати, будувати, запускати моделі ракет, а також отримують практичний досвід презентації своїх розробок та вирішення різноманітних технічних завдань.

Ukraine Rocketry Challenge проводиться втретє. Для участі в змаганнях зареєструвалося 18 команд з Сумської, Чернігівської, Львівської, Житомирської, Харківської, Дніпропетровської, Херсонської областей та з міста Київ. Цьогоріч учасників вдвічі більше ніж на змаганнях в 2019 році. Переможці розділять призовий фонд 100 000 гривень.

Ще однією особливістю цьогорічних змагань є те, що команди будують свої моделі за прототипом ракети Firefly Alpha. Firefly Alpha – це ракета-носій компанії Firefly Aerospace, яку заснував Макс Поляков. Справа в тому, що зазвичай у ракетомодельному спорті конструюють «історичні» ракети. Наприклад, популярними є моделі за прототипом першої американської ракети-носія з екіпажем «Mercury Redstone» або відомого радянського носія «Союз». Alpha ж – цілком нове слово у космічних технологіях, адже ця ракета належить до надлегкого класу, а її конструкція має ряд оригінальних, «некласичних» рішень (наприклад, технологія клиноповітряного ракетного двигуна).

Програма змагань Ukraine Rocketry Challenge 21 червня:

  • 9:20 – 10:20 – підготовка команд до першого туру польотів. Отримання альтиметрів, корисного вантажу, підготовка моделей до польоту;
  • 10:20 – 11:10 – 1-й тур Ukraine Rocketry Challenge, запуски ракет;
  • 11:10 – 11:30 – технічна перерва;
  • 11:30 – 12:30 – підготовка команд до другого туру, отримання альтиметрів, корисного вантажу, підготовка моделей до польоту;
  • 12:30 – 13:20 – 2-й тур Ukraine Rocketry Challenge, запуски ракет;
  • 13:20 – 14:00 – технічна перерва;
  • 14:30 – 15:30 – нагородження переможців.

Місце проведення: Аеродром Кам’янка, GPS координати: 48°33’25.2″N 35°01’12.9″E.
Вхід вільний для всіх бажаючих!

“Лица” раніше писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: