У Дніпрі ліквідували ботоферму, яка агітувала проти вакцинації

17 вересня 2021 о 15:50 - 12068

EditorEditor


У Дніпрі ліквідували ботоферму, яка агітувала проти вакцинації

Кіберфахівці СБУ запобігли спробам інформаційно-підривної діяльності проти України. У Дніпрі ліквідовано ботоферму, яка працювала на замовлення кураторів з РФ.

Як інформує сайт СБУ, потужну «ферму» складали більше 5 тисяч ботів.

За задумом кураторів, масове поширення фейків серед українських інтернет-користувачів було спрямоване на дискредитацію української влади та зрив національної програми вакцинації.

Координатором й адміністратором виявленої ботоферми була мешканка Дніпра. Російські замовники забезпечили її всім необхідним телекомунікаційним обладнанням і програмним забезпеченням, його налаштування здійснювали дистанційно.

Жінка розмістила програмно-апаратний комплекс у спеціально орендованій для цього квартирі. За його допомогою адмініструвала понад 5 тисяч облікових записів в Facebook, які нібито належали громадянам України, хоча використовували фейкові персональні дані.

Від замовників вона отримувала інформаційні «вкиди», які потрібно було «розганяти» через соцмережі. Крім того, жінка мала активно створювати нові псевдо профілі.

Оплату за свої послуги адміністратор отримувала через заборонені в Україні електронні платіжні системи.

У межах кримінального провадження слідчими СБУ проводиться досудове розслідування. Докази причетності окремих осіб до протиправної діяльності вилучено, зокрема комп’ютерне обладнання та сотні sim-карток мобільного оператора.

Заходи із викриття зловмисників проводилися Управлінням СБУ у Дніпропетровській області за кураторства Департаменту кібербезпеки СБУ під процесуальним керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури.

Раніше “Лица” повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: