Канал контрабанди, по якому через лінію розмежування завезено товарів на понад $20 млн, перекрито СБУ

20 серпня 2021 о 17:00 - 3239

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Канал контрабанди, по якому  через лінію розмежування завезено товарів на понад $20 млн, перекрито СБУ

На Дніпропетровщині СБУ заблокувала схему незаконного постачання продукції до псевдоутворення «ДНР». За попередньою інформацією, прибуток зловмисників становив понад 20 мільйонів доларів США.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Налаштували незаконний канал постачання дві жінки з Донецька. Схема існувала під виглядом експорту харчів українського виробництва та медикаментів відомих іноземних брендів до однієї з країн Південного Кавказу, транзитом через РФ.

Але вже після перетину російського кордону маршрут відправлень різко змінювався. Товари незаконно переправляли до тимчасово окупованої території Донецької області.

Податки та збори від продажу товарів йшли на утримання бандформувань та окупаційних адміністрацій. Але ж ми всі розуміємо, що в першу чергу зловмисниці самі збагачувалися на приступній схемі, а вже потім віддавали данину терористам.

За даними слідства видимість законної зовнішньоекономічної діяльності створювалася таким чином: товари відвантажували на адреси підставних фірм, а щоб «прикрити» оборудку документально, організатори залучили у якості «партнера» підконтрольну юридичну особу з реального сектору економіки України.

Співорганізаторку злочинної схеми впіймали «на гарячому», коли вона прибула з Донецька для ведення переговорів з «партнерами» щодо подальших незаконних поставок продукції до «ДНР».

У ході проведених обшуків в офісних приміщеннях у Маріуполі та за місцем тимчасового мешкання зловмисниці у Києві було вилучено:

  • комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами протиправної діяльності;
  • бухгалтерську документацію фінансово-господарської діяльності підприємств, залучених до незаконної схеми.

Наразі зловмисниці повідомлено про підозру за статтею”Сприяння діяльності терористичної організації.

Раніше «Лица» також писали про те, що Антимонопольний комітет України визнав «Дніпровський стрілочний завод» монополістом.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: