У Дніпрі до Дня Європи відкрили пам’ятну дошку польському поету

17 травня 2021 о 10:00 - 803

AvatarVirsavia Gonchar


У Дніпрі до Дня Європи відкрили пам’ятну дошку польському поету

У Дніпрі до Дня Європи у будівлі Університету імені Альфреда Нобеля відкрили меморіальну дошку на честь великого польського поета і драматурга ХІХ століття, який народився в Україні, Юліуша Словацького.

Про це повідомили в прес-службі Дніпровської міської ради.

На дійство 15 травня запросили аташе Генерального консульства Республіки Польща.Меморіальну дошку відкрили під співи двох гімнів — польського та українського. Також освятили за католицькими канонами.

«Хочу подякувати за таке бажання пам’ятати культурних діячів як Польщі, так і України. Юліуш Словацький народився у Кременці (нині Тернопільська область — ред.), у його творах одним з головних образів була річка Дніпро, тому щасливий тут бути у славетному місті Дніпрі, на вулиці Юліуша Словацького, яка розташована біля оспіваної ним річки», — зазначив аташе Генерального консульства Республіки Польща Артур Міськув.

Юліуш Словацький народився 4 вересня 1809 р. на території України. На сьогодні у Польщі він один з трьох національних поетів-пророків польської літератури поряд із Адамом Міцкевичем і Зиґмунтом Красінським. Видатного поета відмічають як борця за свободу обох країн.

«Поети, такі як Юліуш Словацький, є прикладом, як любити свою країну та боротися за її незалежність. Для країни та Дніпра — це подія культурна в першу чергу. Скажу, що пам’ятна дошка перша у місті, де написані вірші польською мовою. Такі заходи важливі для відносин України та Польщі в цілому», — розповів керівник Дніпропетровської обласної громадської організації «Центр польської культури ім. Кароля Войтили» Павло Скурський.

Ідея встановлення таблички зародилася торік. Побажали побачити її саме на однойменній вулиці, що в центрі Дніпра.

«Постать Юліуша Словацького важлива і для історії України. Іван Франко називав Словацького «співцем Поділля». Його твори перекладали українські поети: Олена Пчілка та Максим Рильський. Ми раді, що саме у нашому місті відкрили пам’ятну дошку нашому співвітчизнику, який прославляв Україну і Польщу», — наголосив начальник управління внутрішньої політики департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради Станіслав Бандура.

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: