Суд вирішив відпустити помічника судді

16 червень 2021 о 09:18 - 24162

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Суд вирішив відпустити помічника судді

Рішенням Дніпровського апеляційного суду відпустили колишнього помічника судді, підозрюваного в передачі закритих даних злочинцям.

Повідомлення було опубліковано 14 червня на сайті «Антикорупційної правозахисної ради»:

«Сьогодні в наше поле зору потрапила недореформована судова система. Якщо ви не хочете відповідати за злочин і маєте пристойно грошей і зв’язків, спробуйте звернутися до Дніпровського апеляційного суду. Раптом там працює послуга «вільна каса». Можливо, саме тому тут недавно відпустили Владислава Козачука – колишнього помічника судді.

Герої нашого матеріалу – яскрава трійка суддів в мантіях: Наталя Онушко, Оксана Піскун, Олена Джерелейко. Саме ці служителі Феміди днями розглядали апеляційну скаргу адвокатів Владислава Козачука, тепер уже колишнього помічника судді. Підозрюваний Козачук, мабуть, дуже не хотів залишатися під вартою і повертатися в СІЗО. І готовий був задіяти всі наявні ресурси, щоб судді Наталія Онушко, Оксана Піскун, Олена Джерелейко відпустили колишнього помічника судді.

До речі, Владислав Козачук – це герой недавньої реалізації правоохоронних органів регіону. Підозрюється в тому, що вступив в злочинну змову зі своїм старим приятелем адвокатом Максимом Калініченко, передавши йому незаконно отримані права доступу до закритого реєстру судових рішень.
У чому ж полягала мета такої передачі?!

Все було зроблено для того, щоб адвокат, а також члени кривавого місцевого ОЗУ Володимира Щеголькова («Арійця»), підозрювані у вимаганні, розбої, теракти, підпалах, отримували потрібну інформацію.

Бандитів цікавило, коли саме у них плануються проведення обшуків, затримань та інших слідчих дій, спрямованих на припинення їх злочинної діяльності. Такий козир міг дати їм можливість продовжувати свій промисел, в той час як вони давно повинні були знаходитися за гратами.

З приводу діяльності ОЗГ «Арійця» неодноразово згадувалося в ЗМІ.

Методи «роботи» у представників даної ОЗГ були дуже своєрідні. Представники заявлялися до бізнесменів і пропонували (за щомісячну плату) свої послуги в питаннях забезпечення безпеки. Багато підприємців відмовлялися, аргументуючи тим, що не потребують охоронні послуги, не мають проблем … і (раптом!) Починалися підпали: горіли (ті, що відмовилися) магазини, кафе, інше рухоме і нерухоме майно. У березні 2019 року Щегольков був затриманий правоохоронцями після перестрілки в центрі Дніпра. Затримання проводилося за підозрою в організації підпалу приміщення кафе, в результаті чого постраждало двоє людей. Але з невідомих причин, незабаром підозрюваного відпустили, цілком ймовірно, що не без допомоги будь-якого чергового помічника і/або «дружнього» судді.

У травні 2020 року Арійця знову затримали і помістили в СІЗО. У лютому 2021 року було затримано і інших представників даного ОЗГ.

Далі, завдяки злагодженій роботі правоохоронців, був затриманий колишній помічник судді Владислав Козачук, який використовував електронний ключ, що забезпечує доступ до закритих судових реєстрів. Що в свою чергу забезпечило можливість передавати інформацію адвокату, який має відношення до ОЗУ.

Тобто, колишній співробітник суду, фактично, підставляв своїх колишніх колег, як мінімум, заважав їх роботі. І колеги колишнього помічника судді, в особі апеляційних суддів Наталії Онушко, Оксани Піскун, Олени Джерелейко, розглянули «аргументи» адвокатів підозрюваного і відпустили його додому … Мабуть «аргументи» були досить «вагомими».

Судді проігнорували той факт, що дії Козачука привели до серйозних наслідків, скасували рішення районного суду і відправили його на «домашні пироги до дружини». Якщо офіційно, то змінили запобіжний захід на нічний домашній арешт.

За нашими даними, колишній помічник судді, незважаючи на пачки документів, що його викривають, на свідчення «подільників», експертизи та інше – не кається. Провину не визнає і робить все можливе, щоб уникнути покарання.

Може, звичайно, крім щедрого внеску в «вільну касу» спрацювала і так звана внутрішня порука. Адже, по всій видимості, зловживанням доступом до закритої інформації в реєстрі грішив не лише один згаданий в статті колишній помічник судді. У недореформованої судовій системі – це поширене явище. З цим, втім, повинні розбиратися не ми, а слідчі та оперативні працівники. Ну а ми, зі свого боку, гарантуємо пильну увагу до розвитку ситуації в нібито реформованому суді», – йдеться на сайті.

“Лица” раніше писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: