Спеціалісти центру соціальних хвороб розповіли, коли потрібно робити тест ІФА, а коли ПЛР

15 жовтня 2020 о 12:45 - 2832

adminadmin


Спеціалісти центру соціальних хвороб розповіли, коли потрібно робити тест ІФА, а коли ПЛР

Станом на сьогодні вже в 9.834 жителів Дніпропетровщини офіційно підтвердили COVID-19, а тільки за останню добу лабораторії регіону взяли 3.551 тест: методом ПЛР — 2.798, методом ІФА —  753.

На сторінці Дніпропетровського обласного центру соціально значущих хвороб у Facebook з’явився допис, у якому спеціалісти медзакладу пояснили, коли потрібно робити тест ІФА, а коли ПЛР, спираючись на іноземні джерела та рекомендації МОЗ.

Отже, ІФА (імуноферментний аналіз) з’ясовує, чи є в крові людини антитіла до коронавірусу. Це допомагає визначити осіб, які заразилися вірусом або вже перехворіли на COVID-19.

Відповідно до рекомендацій МОЗ України, таке тестування рекомендовано в наступних випадках:

  • додатковий метод діагностики при наявності клінічних симптомів, проте негативного результату дослідження методом ПЛР;
  • скринінговий метод тестування медпрацівників, працівників лабораторій, Національної поліції, призовників, працівників закладів закритого типу тощо;
  • встановлення факту перенесеної раніше хвороби при проведенні масового дослідження населення;
  • для відбору потенційних донорів імунокомпетентної плазми;
  • при плановій госпіталізації пацієнтів без ознак тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС) та/або інших ГРВІ.

ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція) орієнтована на пошук РНК вірусу серед біологічного матеріалу хворого. Цей тест рекомендовано проводити всім особам з ознаками ТГРС та/або інших ГРВІ. При цьому необхідно зауважити, що 30% результатів ПЛР можуть бути хибно позитивними або хибно негативними, що може бути приводом для додаткового ІФА.

В обов’язковому порядку лабораторне обстеження з використанням методу ПЛР проводиться наступним особам:

  • пацієнтам, які відповідають визначенню підозрілого, ймовірного випадку захворювання на COVID-19, з ознаками ГРВІ, вірусної пневмонії та/або ТГРС, яким не проводився скринінговий тест на визначення антигену SARS-CoV-2 або при наявності позитивного результату скринінгового тесту на визначення антигену коронавірусу;
  • пацієнтам з позагоспітальною пневмонією;
  • контактним особам при появі симптомів, які не виключають COVID-19;
  • особам, у яких при проведенні дослідження методом ІФА або ІХЛА виявлено антигени.

Із повним текстом допису ви можете ознайомитися нижче:

Наша редакція радить дотримуватися карантинних заходів та при виявленні перших підозр на коронавірусну хворобу звертатися до сімейного лікаря, аби отримати компетентну допомогу та направлення на необхідне тестування.

Раніше «Лица» писали про ініціативу партії «Команда Дніпра» перенести міські вибори, тому що через пандемію COVID-19 вони несуть для людей більше ризиків, аніж користі; та публікували пояснення, чим відрізняється кисневий концентратор від апарата ШВЛ.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: