Лікарка Мечникова пояснила, в чому різниця між кисневим концентратором та апаратом ШВЛ

12 жовтня 2020 о 15:30 - 4940

adminadmin


Лікарка Мечникова пояснила, в чому різниця між кисневим концентратором та апаратом ШВЛ

Станом на сьогодні у Дніпропетровській області тест на COVID-19 показав позитивний результат у 8.967 випадках. Багато людей не відчувають важкості у подоланні хвороби, але деяким з ним потрібна термінова допомога лікарів.

Так, коронавірус може вражати легеневу тканину й ускладнювати засвоєння організмом кисню з атмосферного повітря. У різних випадках нестачу ліквідують за допомогою кисневого концентратора або апарата ШВЛ. Заступниця медичного директора з акушерсько-гінекологічної допомоги Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І. І. Мечникова Ірина Кітова у своєму дописі на Facebook розповіла, в яких ситуаціях використовують той чи інший прилад і хто мусить призначати підключення пацієнта до нього.

Кисневий концентратор дозволяє збільшити кількість кисню, що подається в суміші, і тим самим наситити організм пацієнта ним в необхідній кількості. Прилад не замінює функцію зовнішнього дихання і використовується для пацієнтів з дихальною недостатністю середнього ступеня тяжкості.

«Ми з вами дихаємо атмосферним повітрям, де вміст кисню 21%. При зниженні сатурації кисню в крові, при наявності клінічної дихальної недостатності (тому що маса пацієнтів мають ХОЗЛ, і у них апріорі сатурація не 99%) пацієнту необхідний підвищений відсоток вдихуваного кисню — 40-100%», — пояснила Ірина Кітова й додала, що необхідність кисневого концентратора призначає лікар-пульмонолог, а не пацієнт чи його родич.

Апарат ШВЛ використовується вже в разі розвитку у пацієнта важкої дихальної недостатності й необхідності заміщення функції зовнішнього дихання, в тому числі з використанням підвищених концентрацій кисню. Сучасні апарати ШВЛ мають безліч різних режимів вентиляції легенів, які використовуються в залежності від конкретної ситуації.

Чи потрібен пацієнту апарат ШВЛ, вирішує лікар-анестезіолог.

Наостанок Ірина Кітова додала, що всі лікарі, які працюють із хворими на COVID-19, знають протоколи лікування хвороби й режими апарата ШВЛ.

З повним текстом допису можна познайомитися нижче:

Раніше ми повідомляли, що головний санітарний лікар області Роман Чуб не відкидає можливості Дніпра перейти до «червоної» зони, а міська рада у розповсюдженні коронавірусу звинувачує студентів.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: