Міськрада Дніпра бачить студентів винуватцями розповсюдження COVID-19

08 жовтня 2020 о 13:45 - 2526

adminadmin


Міськрада Дніпра бачить студентів винуватцями розповсюдження COVID-19

Раніше «Лица» писали, що заступниця директора департаменту охорони здоров’я населення ДМР Юлія Віклієнко назвала студентські гуртожитки «бомбою уповільненої дії» та підкреслила, що саме вони можуть стати осередками коронавірусу.

Згодом на офіційному сайті Дніпровської міської ради вийшла низка матеріалів, в яких можна чітко прослідкувати антистудентську позицію міських чиновників.

У дописі, опублікованому о 12:18 6 жовтня 2020, Юлія Віклієнко відмітила зростання захворювання на коронавірус у Дніпрі й однією з причин цього назвала гуртожитки та студентів, що приїхали на навчання.

«Окрім того, студенти — це соціально активна категорія. Вони відвідують клуби, паби, магазини, дискотеки. Їздять на вихідні додому в «помаранчеві» та «червоні» зони. Отже, ймовірно, можуть стати переносниками коронавірусу, того не підозрюючи», — підсумувала чиновниця.

У той самий день о 14:06 опублікували витяг з брифінгу заступника міського голови Михайла Лисенка щодо епідеміологічної ситуації у місті. Головною тезою допису стала думка, що студенти найбільше винні в розповсюдженні хвороби містом. Наводимо пряму цитату:

«Спеціалісти неодноразово наголошували на тому, що ріст захворюваності на COVID-19 пов’язаний із початком навчального року в  закладах вищої освіти міста. Зокрема, через студентів, які мешкають у гуртожитках та приїжджають до Дніпра з інших міст, які знаходяться в «червоній» та «помаранчевій» зонах. Основне джерело розповсюдження коронавірусу зараз — це студенти, а розсадники інфекції — гуртожитки».

Яких «спеціалістів» мав на увазі Михайло Лисенко, не вказується.

Наступного дня об 11:42 вийшла чергова публікація, в якій Юлія Віклієнко продовжила критикувати студентство, покликаючись на звіт сімейних лікарів:

«В студентських гуртожитках не дотримуються карантинних норм: не носять маски, не провітрюють та не обробляють приміщення, продовжують навчальний процес».

Наша редакція не впевнена, чи можна взагалі продовжувати навчальний процес у місцях, де студенти мешкають, але ще з 5 жовтня до змішаної форми навчання вдалися Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара та Університет митної справи та фінансів, а згодом до них приєдналися ще 2 ВНЗ.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: