«Команда Дніпра» наполягає на необхідності перенесення місцевих виборів через пандемію COVID-19

13 жовтня 2020 о 15:30 - 2154

adminadmin


«Команда Дніпра» наполягає на необхідності перенесення місцевих виборів через пандемію COVID-19

Представники політичної партії «Команда Дніпра» виступили з повторною заявою про необхідність перенесення місцевих виборів-2020 в Україні у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби. Про це наша редакція дізналася від пресслужби партії.

Кандидат в депутати Дніпровської міськради від політичної партії «Команда Дніпра» Микола Саляєв повідомив, що за останній тиждень смертність від коронавірусу в Дніпропетровському регіоні склала третину від загальної кількості летальних випадків в області. Він зазначив, що в даній ситуації політичні амбіції повинні поступитися місцем турботі про людей і місцеві вибори можна відкласти до більш сприятливого періоду.

«Команда Дніпра» робить повторну заяву до Верховної Ради України, всіх політичних сил, органів державної влади й розсудливих громадян. Ми наполягаємо на розгляді питання про перенесення місцевих виборів на більш сприятливий час. На жаль, епідситуація в нашому місті та області продовжує погіршуватися. За весь період пандемії в Дніпропетровському регіоні померло 196 пацієнтів, зокрема, за минулий тиждень — 71 особа, тобто третя частина летальних випадків на Дніпропетровщині зафіксована за минулий тиждень. Нових хворих за тиждень виявлено близько 2 тис., а за весь час епідемії їх кількість становить 9 тис. Ми спостерігаємо серйозне наростання захворюваності й смертності в Дніпропетровській області», — сказав Микола Саляєв.

Він зазначив, що місцеві вибори стануть колосальним джерелом зараження коронавірусом.

«Обмежені приміщення виборчих дільниць будуть пунктами найбільшої концентрації вірусу, отже Дніпро ризикує отримати рукотворний спалах коронавірусу. Владою зараз вживаються заходи щодо протидії хворобі, проте відкритим залишається питання: де взяти стільки медперсоналу? Завжди легше не допустити, ніж «розрулити». Але поки ми не бачимо посилених заходів профілактики і продовжуємо наполягати на перенесенні місцевих виборів, щоб з ланцюжка інфікування прибрати ті ланки, на які можемо вплинути. Потрібно, щоб політичні амбіції поступилися місцем турботі про людей», — повідомив Микола Саляєв.

Лідерка політичної партії «Команда Дніпра» Олександра Климова повідомила, що місцеві вибори в період пандемії не тільки несуть загрозу для здоров’я громадян, а й порушують конституційні права: люди, що хворіють на коронавірус і знаходяться на самоізоляції, не зможуть прийти на виборчу дільницю і проголосувати.

«Масові свята і скупчення людей, які ми спостерігали в Дніпрі у вересні, безпосередньо призвели до тяжких наслідків. І це лише початок. Наше завдання — подбати про посилення протиепідемічних заходів і про перенесення виборів, які будуть прямим джерелом зараження більшої частини населення. Ми не повинні допустити піку захворюваності, щоб в наших лікарнях не було нестачі персоналу, медикаментів і обладнання.

Місцеві вибори зараз не тільки сприяють епідемії, вони порушують конституційні права громадян. Якщо людина знаходиться на самоізоляції чи хворіє, вона не піде на вибори сама і не дасть можливості проголосувати рідним. До того ж більшість розсудливих людей не пустять літніх батьків на вибори, знаючи, що це може нести відверту небезпеку. Тому Верховна Рада України повинна або розробити план перенесення виборів, або створити безпрецедентні заходи для безпеки громадян», — сказала Олександра Климова.

Вона також зазначила, що ситуація з коронавірусом може вплинути на явку виборців, що зробить її низькою і поставить під сумніви ефективність проведення місцевих виборів.

Кандидатка в депутати Дніпровської міськради від політичної партії «Команда Дніпра» Наталія Геденач підтримала колег і зазначила, що вибори в період пандемії COVID-19 — свого роду психологічний вплив на людей:

«Перед кожним виборцем постане вибір — здоров’я або голос. Дотримуюсь думки, що більшість громадян оберуть перший варіант. І тоді ми зможемо шукати відповіді на запитання про доцільність та ефективність проведення виборів».

За словами представників партії, вибори буде доречно провести тоді, коли показники захворюваності почнуть демонструвати стійку тенденцію до спаду.

Раніше «Лица» вже повідомляли про ініціативу партії «Команда Дніпра» щодо перенесення виборів.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: