Практично всі хворі на ковід з тяжким перебігом не вакцинувалися вчасно

21 вересня 2021 о 09:30 - 2316

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Практично всі хворі на ковід з тяжким перебігом не вакцинувалися вчасно

Та й взагалі ці хворі громадяни не вакцинувалися. Наразі ж вони стали пацієнтами лікарень та навіть реанімаційних відділень. Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін наводить вражаючі цифри: за останній триместр 98.1% госпіталізованих із COVID-19 в країні — невакциновані.

Про це повідомляє ДніпроОДА

Дані від Кузіна – це інформація з Електронної системи охорони здоров’я. Й висновок тут очевидний — якщо ви бажаєте вберегти себе від важкого перебігу захворювання, подальшої госпіталізації та навіть смерті — зробіть щеплення вже сьогодні.

Особливо актуальне це твердження на тлі стрімкого погіршення епідситуації в країні. Кількість нових випадків COVID-19 за добу збільшилась в 2 рази за минулий тиждень: з 3,3 тис. за понеділок, 13.09, до понад 6 тис. за п’ятницю, 17.09.

Громадяни старші 60 років, люди із супутніми захворюваннями, як-от цукровий діабет, серцево-судинні, онкологічні захворювання та інші невиліковні чи хронічні як завжди у зоні найвищого ризику важкого перебігу та смерті від коронавірусу. До них можна додати й тих, хто щоденно контактує з великою кількістю людей. Серед таких, у першу чергу: медики, освітяни, соцпрацівники, працівники державних органів.

В нашій країні доступні три вакцини: CoronaVac від Sinovac, AstraZeneca, Comirnaty від Pfizer. Медики запевняють, що кожна з цих вакцин ефективно запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя. Та нагадують, що вакцини діють лише за умови, коли потрапляють до вашого організму, а не коли про них точаться суперечки в соціальних мережах між антиваксерами та їх опонентами. Наразі в Україні доступно 11 млн доз різних вакцин.

Щоб вберегти своє здоров’я та навіть життя, а також щоб попіклуватися про людей поруч, МОЗ рекомендує записуватись на щеплення вже сьогодні, прямо зараз!

З початку кампанії з вакцинації було проведено 11.456.848 щеплень. Вакциновано 6.304. 016 осіб, з них отримали першу дозу – 6.304.014 людей, завершили вакцинацію, тобто отримали дві дози вакцини – 5.152.834 особи. Також наводяться дані, що двоє з таких отримали першу дозу за кордоном.

Перелік центрів масової вакцинації та пунктів щеплень шукайте за посиланням. вакцинація проходить швидко та без проблем, принаймні в Дніпрі. Перед вакцинацією громадянин заповнює лист-згоду на вакцинацію, де вказує свої дані, та заповнює анкету щодо хронічних захворювань та протипоказань. Потім сама процедура вакцинації, яка проводиться миттєво. Після цього лікарі прохають очікувати лікувальному закладові біля пів години, але, якщо самопочуття не погіршилося, то по справах можна піти й раніше. Так звані ковідні сертифікати можна буде отримати у сімейного лікаря згодом. Друга доза щеплення вакцини, що стосується AstraZeneca, робиться після 28 днів.

Більше інформації про вакцинацію проти COVID-19 на vaccination.covid19.gov.ua.

«Лица» також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: