Опалювальний сезон у театрах та музеях області почався вчасно

10 листопада 2021 о 08:15 - 10979

Avatarredaktor


Опалювальний сезон у театрах та музеях області почався вчасно

В закладах культури Дніпропетровщини опалювальний сезон стартував вчасно. Проте питання зриву його у зв’язку зі стрімким зростанням ціни на газ на світових біржах справді стояло гостро.

Про це депутат Дніпропетровської обласної ради, заступник голови Постійної комісії обласної ради з питань зв’язків з об’єднаннями громадян і засобами масової інформації Юрій Сімонов повідомив 056.ua.

Інформаційні повідомлення ЗМІ про те, що медичні та освітні заклади залишаться без лімітів газу через те, що не можуть фінансово собі дозволити опалення, обговорювали всі. На світовому ринку блакитне паливо постійно стрибає у ціні, від чого нестабільною залишається вартість газу в нашій державі. Після ухвалення постанови Кабміну №1234-р, якою регламентується закупівля газу для бюджетних організацій за пільговою ціною, дискусії про те, чи працюватимуть театри та музеї взимку, було знято з порядку денного.

«Основна проблема полягала у тому, що у бюджеті заклали ціну 18 грн за кубометр газу. Але загострення ситуації на енергоринку обернулося тим, що той же куб газу міг обходитися у 40 грн. Зрозуміло, що за такого стану справ нам елементарно не вистачило б коштів для придбання блакитного палива.
На ситуацію відреагував Кабінет міністрів та ухвалив постанову, якою зафіксував пільгову ціну на газ для бюджетних організацій. Саме це дало змогу не зірвати опалювальний сезон для театрів та музеїв області.

Дніпровський театр драми та комедії, Дніпровський Національний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка, Дніпропетровський театрально-мистецький коледж, Дніпропетровська академія музики ім. М. Глінки, Дніпропетровський академічний молодіжний театр та Дніпропетровський національний історичний музей імені Д. І. Яворницького готові до опалювального сезону. Установи культури вчасно підписали документи з компанією ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» на постачання газу», – пояснив Юрій Сімонов.

Нагадаємо, як глядачі в умовах COVID-19 відвідують театри Дніпропетровської області.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: