Оманлива тиша. Чому будинковий комітет «Тихий двір» судиться з депутатом міськради Дніпра Кривошеєвим?

08 грудня 2020 о 17:45 - 15260

Avataradmin


Оманлива тиша. Чому будинковий комітет «Тихий двір» судиться з депутатом міськради Дніпра Кривошеєвим?

Сьогоднішній наш герой – підприємець, депутат міської ради Дніпра Євген Кривошеєв.

Народився 16 квітня 1986 року в Дніпропетровську. З 2003 року навчався в GeorgeBrowr коледжі міста Торонто в Канаді. У 2007-му закінчив юрфак ДНУ. З 2008 року – на посаді директора ТОВ «Маджестик».

Депутатом міськради вперше був обраний у 2010 році від «Батьківщини». У 2015 обирається в міськраду від партии «УКРОП», а в 2020-м був переобраний від «Пропозиції». Голова комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин.

Євген Кривошеєв – людина не бідна. Перелік об`єктів його нерухомості, автомобілів, грошових коштів у декларації займає не одну сторінку. Однієї криптовалюти депутат накупляв на 16,9 млн гривень!

Звичайно, великі статки для бізнесмена – не диво. Більш цікаво, якими шляхами ці статки здобуваються. Особливо в умовах, коли людина займає посаду депутата та головує в комісії з таких важливих для будь-якого міста питань як містобудування та земельні відносини.

Інформація з Держреєстру речових прав показує, що Євген Кривошеєв має спільне з депутатом Дніпровської міськради, теж від «Пропозиції», Сергієм Пустовим та його дружиною Іриною Зелінською

 

За даними реєстру транспорту МВС, депутат має 4 авта та причіп

 

Мешканці будинкового комітету «Тихий двір», розташованого в Дніпрі за адресою площа Вокзальна, 2, судяться к Євгеном Кривошеєвим вже кілька років. Але суд постійно стає на бік Кривошеєва. В чому ж суть конфлікту мешканців та підприємця-депутата?

В складний для країни час, у квітні 2014 року, Кривошеєв отримує від міської ради Дніпра у оренду земельну ділянку біля будинку по пл. Петровського, 2 (нині – площа Вокзальна). 

У рішенні міськради мова йде про будівництво офісного приміщення, а Кривошеєв побудував на ділянці житловий будинок з офісним приміщенням у ньому

Кривошеєв оформив ділянку так, що своїми будівлями відрізав частина двору. Доступ до цих ділянок двору закрив огорожею, з одного боку, а з іншої – постійною охороною без доступу мешканців, хоча це територія сумісного загального користування.

 

Розповідає Тамара Близнюк, інженер-будівельник, зам керівника «Тихого двору»:

– У нас раніше було тут два будинки. Потім зробили метробудівську базу. І ми побудували майданчик. Зробили все за свій рахунок… Це ті майданчики, які потрібні для жителів будинку і передбачені ДБН (Державні будівельні норми – ред.). ДБНом передбачено на одну людину в цих районах десь 20-17 кв.м. Сюди входить і майданчик для вигулу собак, дитячий та спортивний майданчики, зона озеленення, а також зона відпочинку. У нас свого часу було 4.776,8 кв.м. нашої прибудинковій території ( за даними ЖЕК-3).

На місці, де стоїть перший будинок Кривошеєва (з боку входу від залізничного вокзалу), було складське приміщення. Воно було покинуте, і ніхто з людей не заперечував, на тому місці воно нікому не заважає. Там було двоє власників, які викупили те приміщення. Потім Кривошеєв відкупив його і став єдиновласним господарем. Але прибудинкової території, щоб його обслуговувати, він не має. Він сам окреслив собі прибудинкову територію… Тобто, він паркан поставив, і ми користуватися територією не можемо ніяк.

Земля була виділена з порушеннями. Не було нічого: ніяких слухань, опитувань. Ми тільки дізналися про рішення, коли вже виділили землю для обслуговування того будинку (складське приміщення, яке Кривошеєв викупив).

У нас є Генплан, де виділена наша територія. Але він забрав її. Потім незаконно на сесії Кривошеєв бере і переоформлює цю землю на цільове призначення «для будівництва». Де-юре, в нього зараз земля тільки під двома будівлями. Більше нічого у нього немає. І території, яка обслуговує ці будинки, теж немає. А це незаконно. Ми навіть вже дерева посадили, щоб машини не заїжджали.

А потім, коли він переоформляв землю, жоден документ ми з міськвиконкому не могли отримати. Нам нічого не давали, поки вже не почали ставити паркан, щоб захистити споруду будинку. Це все було зі скандалом. Тоді ми дізналися тільки, хто це будує. Кривошеєв приїхав сюди з «Муніципальної гвардією». Люди наполягали, щоб все було законно. Але законність у нас – тільки у найбагатших депутатів міськради…

Півтора року з початку цієї справи ми не могли здати документи (до суду – ред.). Нам відмовляли, документи не приймали. Тільки потім сказали, що була вказівка ​​не брати у нас документи.

Кривошеєвські будівлі на google-maps…

 

…І у реальності

Обслуговування кривошеєвської будівлі ведеться краном з прибудинкової території, яка належить мешканцям “Тихого двору”.

У голосуванні за рішення міськради № 306/67 від 30.09.2015 р Кривошеєв не повинен був брати участь, тому що розглядалося його питання про зміну функціонального призначення землі, виділеної йому в оренду.

Але Кривошеєв голосує “за”. Це є конфлікт інтересів

 

Невдовзі у «Тихому дворі» з`явилась ще й друга споруда.

Розповідає Тамара Іванівна Близнюк:

– Кривошеєв, мабуть, отримав вказівку терміново побудувати нову будівлю.

Якщо ту будівлю (де було складське приміщення) будували три роки, то цю другу побудували за чотири місяці. На всі наші звернення в прокуратуру, в поліцію, в органи, нам спочатку говорили, що ми праві. Але потім викликають його, і все…

Кривошеєв використовує службове становище (нагадаємо, що Кривошеєв – був головою земельної комісії Дніпровської міської ради – ред.).  Нам зателефонували і сказали про це журналісти. Коли в порядку деному сесії документу немає, а рішення – вже є. Підклали документ вже після самої сесії.

…Коли проєктувався ось цей будинок, він називався «офісом» по документам. Але коли його ввели в експлуатацію, то написали, «житловий будинок», в якому є 14 квартир і офісне приміщення 150 кв. м. Якщо це житловий будинок, то для нього повинні бути такі норми, як і у нашого будинку. Навіть якщо це приватний будинок, то повинна бути приватна територія, приватний дитячий майданчик, яких немає. При цьому, він ні за що не платить, а тільки кричить, що «такі гроші плачу». А які гроші платить наш будинок, мешканці, за територію, якою вони користуються і де стоїть їхня споруда!

У двір приїжджає кожен день 40-50 машин… У закритому дворі 40 машин стоїть постійно, а це і викиди, і концентрація (шкідливих речовин в повітрі – ред.). І зараз навіть немає жодної санстанції, куди скаржитися.

Ми зверталися в ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція – ред.), але там сказали, що якщо департамент відмовить, то вони теж скасують всі рішення.

Зведений план інженерних мереж не узгоджений із технічною радою ГоловАПУ, немає ТУ від КП ” Гідроспоруди” (захист будівель і споруд від атмосферних опадів). Він собі відвів майданчик, який заклав плиткою, а атмосферні опади скидаються у двір, без очищення забруднень. Всі інженерні мережі – це закон проєктувальника, і вони повинні бути узгоджені з ГоловАПУ. У Кривошеєва нічого з цього немає.

До того, як починав все це будувати, він повинен був дати оголошення про те, що починається будівництво і коли воно закінчиться. У нас є підтвердження Міськвиконкому про те, що оголошення не було. ДАБІ не дає дозвілу на будівництво без цих документів.

Дитячий майданчик майже впирається у офісну будівлю

 

Також йому наплювати на те, що відстань між гойдалками і будинком – 1,5 метра, а повинно бути 20 метрів. У тих, хто працює в офісі, немає місць для куріння, вони виходять на евакуаційну драбину і кидають на дітей ці недопалки. Електричні дроти вони повісили прямо над дитячим майданчиком, а там напруга дуже сильна. А це депутата не хвилює. Йому тільки треба здати будинок і отримувати за це гроші.

Автомобілі, які вже не поміщаються під офісом, перекривають весь двір. Жителям будинку ніде паркуватися, швидка також не може проїхати. Як мінімум, біля будинку повинна бути дорога 5,5 метрів, а у нас – 3,5 м. Скільки порушень, і ніхто не бачить!

Коли викликаємо «Благоустрій», то спочатку все добре, з нами згодні… Тільки ми йдемо, вони викликають Кривошеєва, і потім просто не беруть трубку…

…Ще в 2012 році, коли будували будинок, він (Кривошеєв – ред.) прийшов до людей і попросив, щоб ми написали список, що нам потрібно. І з 15-ти пунктів він підписав тільки один…

 

Але апетит приходить під час їжі. Мешканці «Тихого двору» вважають, що Кривошеєв не збирається зупинятися на досягнутому.

– Він хоче побудувати третій будинок і навіть зніс 20 гаражів. Ніде по проспекту Яворницького у дворах не зносили гаражі. У будинку живуть Герой Радянського Союзу, Заслужений лікар України, афганці, учасник АТО, який лежить в лікарні і у нього викотили машину та розібрали гараж!  – розповідає  голова будинкового комітету Тетяна Остапенко.

За цим парканом Кривошеєв хоче побудувати ще й третій будинок

 

Тривожною видається тиша органів влади з приводу настільки очевидних порушень договірних зобов’язань депутатом-підприємцем Кривошеєвим. Тривожно, коли ті, хто стоять на сторожі Закону і Справедливості, закривають очі на очевидні порушення владоможця, який має гроші та владу.

Звідки ж у Крівошеєва стільки впливових друзів та зухвала впевненість у власній безкарності? Можливо, ці якості він отримав як спадок, від матері?

Розповідає голова будинкового комітету «Тихого двору», Тетяна Володимирівна Остапенко:

– Перед Будинком книги (19-поверховий будинок з вбудованим в нього колись магазином «Будинок книги» по вул. Вернадського,  1. Ця назва закріпилася за всім будинком –  ред.) був фонтан, лавочки та годинник на траві. Я там ситуацію добре знаю, тому що у мене в цьому будинку мама живе. Потім почалося будівництво в 2000-х роках. Ми скільки писали, ходили на прийом до Куліченка, де той говорив, що не давав нікому дозволу на будівництво.

Ну як, у тебе під носом будують? Знесли все: і годинник, і лавочки, і ялинки, басейн. Довго не могли знайти, хто. В один день виходять (мешканці будинку – ред.), а на дверях висить траурний вінок з написом «Мешканцям будинку».

Коли почали будувати, люди зупиняли, але невдовзі будівництво продовжувалося. Потім знайшовся господар: Кривошеєва (ймовірно, екс-голова БТІ Дніпропетровська Тетяна Кривошеєва, мати Євгена Кривошеєва – ред.) та дружина облпрокурора. Третейським судом узаконили захоплення території. За фактом в цьому будинку 120 квартир, і у них немає двору взагалі зараз. Кривошеєв і в нас хоче зробити таке ж.

Зведення прибудови на місці майданчика перед Будинком книги. Фото 2006 р. (з сайту Gorod.dp.ua)

 

Мешканці «Тихого двору» вже мало сподіваються на справедливість. Але надія вмирає останньою.

Ось які порушення Кривошеєва зазначено у Апеляційній скарзі органу самоорганізації населення «Будинковий комітет «Тихій двір»  на рішення Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від 29.11.2019 року 

Чи дасть життя цій надії розгляд справи апеляційним судом, який має відбутися завтра, 10 грудня?

Скоро дізнаємось. Чекати залишилось недовго.

Вірсавія Гончар, Григорій Луговський

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: