Зомбіленд у Дніпрі, або як нам промивають мізки

19 серпня 2020 о 12:00 - 20471

adminadmin


Зомбіленд у Дніпрі, або як нам промивають мізки

Вибори, вибори…

Нажаль, так склалося в нашій країні, що якщо починається розмова про вибори, то майже всі люди одразу асоціюють їх з підкупом виборців, а в голові вимальовується приславутий кілограм гречки.

Але час іде і завдяки сучасним технологіям підкуп стає більш витончений. Я б навіть сказала, непомітний, зомбований.

Райончик

Декілька років тому у популярній соцмережі Facebook активно почали з`являтись групи районів Дніпра. Хтось один відкривав, додавав друзів, ті своїх друзів и т.д. Мешканці місті, а до того ж одного району починали там спілкуватись, обговорювали якість питання стосовно благоустрою чи жалілися на поганих продавців у кіосках.

У той самий час з`являтись Facebook-група «Райончик», яка охоплювала частину Індустріального району Дніпра, а саме вулиці Косіора (тепер вже проспект П. Калнишевського), Осюнню, Батумську, Калинову…коротше, праву частину району від вулиці Б. Хмельницького і до кінця проспекту, з осередком біля ПК «Металург».

Здавалося б, все добре. Люди почали збиратися на суботники, піднімати питання облаштування майданчиків, своїми силами проводити дитячі свята з призами. Тобто з`явився, так би мовити, актив району, який намагається змінити життя людей на краще.

І все б було добре, але… Засновником цієї групи є колишній журналіст Володимир Мамченко. А, як відомо, з журналістів виходять непогані PR-щики.

Ідол «Райончика»

І от потроху, в групі починає проскакувати прізвище Пустовий (Сергій Пустовий, депутат Дніпровської міськради – авт.). Раз на місяць, до якогось свята…два, три… Він допомагає вирішувати різні питання місцевих мешканців.

«Допомагає» активу району, який швидко так з`явився і самопроголосився до цього, влаштовувати різноманітні місцеві гуляння: дитячі розваги, кінотеатр на галявині, ялинка на Новий рік, усілякі акустичні вечори.

Гачок закинуто. Рибка клюнула.

Люди бачать, який же цей депутат гарний, молодий, все робе. Почали звертатися за поміччю з ремонтом двора, з заміною вікон… І Сергій Пустовий виділяє кошти, або «вибиває» їх з інших програм. Все для мешканців району. Ну, прям, святий!

А з цієї весни почалися капітальні ремонти внутрішньодворових доріг, вперше за всі роки існування району. А ще й грандіозна реконструкція скверу за палацом культури, який є улюбленим місцем відпочинку не тільки місцевих мешканців.

І тепер ім`я Сергія Пустового у кожного на язиці. Більш того, Філатов поганий, а от Пустовий –  молодець! Хто ж слідкує за тим, що він займає почесне місце у новоствореній філатівській партії «Пропозиція»? Вибори близько, а електорат готовий. Мізки промиті. Та й які! «Райончик» має більше 33 тисяч підписників.

Нащо та грека? Якщо, як то кажуть «піпл хаває» і людей можна «купити» за їхні ж кошти, зробивши ремонт у дворі чи провести дитяче свято. А діти, ми ж самі розуміємо, що то – святе.

Нотаріус-мільйонер, а ще й депутат

Сергій Пустовий народився у 1985 році у Дніпрі. У 2008-му отримав юридичну освіту, а згодом закінчив магістратуру ДНУ ім. Олеся Гончара, де вивчав право, прокурорський нагляд і правосуддя.

У 2015 році приватний нотаріус Сергій Пустовий пройшов до Дніпропетровської міськради за списком Опозиційного блоку. Це не дивно, адже його мама, Марія Пустова, старовинна соратниця голови обласної організації ОП Олександра Вілкула.  Після розвалу фракції у другий раз – в 2017 році, Сергій Пустовий очолив «Наш край».

Згідно електронним деклараціям, депутат володіє житловим будинком площею 375 кв. м.  і земельною ділянкою в Обухівці, двома земельними ділянками в Діброві, а також трьома великими квартирами в Дніпрі, які записані на дружину. Крім того, Ірина Зелінська володіє декількома нежитловими приміщеннями та земельними ділянками. Автопарк родини налічує 3 іномарки останніх років випуску, а статки сім`ї обчислюються у мільйонах гривень.

Тож, дивлячись на цю інформацію, образ простого хлопця з народу, який завдяки мамі вліз в Опоблок, а тепер займає місце в партії мера Дніпра «Пропозиції», дещо інакше вимальовується.

Доречі, дружина депутата від партії Філатова отримала земельну ділянку в Дніпрі.

Йти проти течії заборонено

Так от, повернемося до сьогоденних реалій. Володимир Мамченко разом зі своєю командою «активних» мешканців добре контролюють думку людей. Гарно «оброблені» мешканці сліпо вірять у правдивість всього сказаного, наче парафіяни церкви «Відродження» Мунтяна. А головне – якщо хтось не згоден з чимось і має свою думку (о, боже, ти вмієш мислити самостійно!), таких людей швидко викидують з групи, без права голосу й навпаки потім нацьковують інших на цю «паршиву вівцю».

Треба віддати належне чоловіку (Мамченку – авт.), який так по-тихеньку, обережно, але крок за кроком проклав стежку Пустовому. Власна річ, що не без відкатів, бо робити таке протягом 2-3 років безкоштовно ніхто не буде, але, то суто моя думка, бо як то кажуть, свічку не тримала, не бачила. Але ж про інших діячів чогось так часто не пишуть. Ну, один-два рази, і все.

Мусорна королева

Жити мешканцям району добре, якщо вони товаришують з адміністратором групи, його активом та депутатом, розділяють їх думку.

А якщо ні?

Наведу вам один з останніх випадків. Багато домів по Косіора розташовані так, що посередині мають великий майданчик. І от, ще у травні місяці розпочалась велика реконструкція: нове асфальтне покриття, бордюри, облаштування зон парковок. Однією з локацій був двір, розташований посеред будинків № 38,40,42,44,46, 50 та 52. Люди раділи кожному оновленому сантиметру.

І от, мешканка будинку №44 Катерина, як то кажуть «під шумок» реконструкції вирішила позбавитись сміттєвих контейнерів, котрі все життя спокійно жили у кутку майданчика біля її дому. Так, зрозуміти жінку можна, але…це було зроблено з заявою «я працюю у поліції, до мене приїздять поважні люди на крутих машинах, а тут смітник!».

З травня по цей час було багато зборів мешканців прилеглих домів з цього приводу. Як зборів, криків, ругні, матюччя, бо по-іншому люди чомусь не можуть. І от коли жінка зрозуміла, що її поліцейський ранг не діє – почала залучати того ж Пустового та Мамченка. Чому б ні, зв`язки, як ніяк. А потім, навіть, афішувала допомогою від Філатова, бо в неї там є свої люди, та пригнала ще пару депутатів. Коротше. Була навіть екологічна комісія, яка дала висновок, що ці сміттєві баки по всім нормам взагалі не можуть бути розташовані у цьому дворі. Тоді було прийнято рішення, що кожний будинок забере собі по баку та буде сам його утримувати в чистоті.

Та де там, Катерині цього мало. У будній день, в робочий час, вона спільно з іншими мешканцями будинку, викотила смітник на середину двору, на дитячий майданчик, завезла вантажівку землі та облаштувала квітник на колишньому місці баків.

Три дні комунальники не могли вивезти сміття, бо не було як під`їхати.

Загалом ця епопея тривала майже три місяці. І ось, з`являється Пустовий і каже, що баки будуть розташовані у спеціальному кармані вздовж проїжджої частини, поза межами будинків, щоб більше не було сварок. Все наче добре. Наче всі згодні. Але ні.

Той самий приславутий адміністратор Facebook-групи «Райончик», Володимир Мамченко, який ще й друг оттієї Катерини записує відео та викладає його на розсуд мешканців району. Але акцент він робить на те, що тепер через якихось дебілів, а саме мешканців будинків 38,42 и т.д. (ні, ні в якому разі не через його подругу Катерину – авт.), всі будуть дихати сміттям, а баки будуть стояти на проїжджій частині і можуть спричинити ДТП. Хоча він знав, що через 2 дні повинні облаштувати спеціальне місце під смітник.

І от тоді активна мешканка будинку №38 Валентина, яка увесь цей час боролася за гарні умови для всіх, стала «паршивою вівцею», отримала купу бруду на себе та прізвисько «Мусорна королева». ЇЇ та ще багатьох, хто писав під дописом у Facebook, що Мамченко показав ситуацію однобоко, забанили, тобто позбавили можливості брати участь в обговоренні не тільки цієї ситуації, а й взагалі усього, що робиться на районі.

А з подачі Мамченка, зомбовані люди побачили проблему лише так, як показав він, без інших варіантів. Побачили та «з`їли». Бо тепер до міськради почали сипатися звернення про те, що треба негайно прибрати смітник з того місця, бо це ж він тепер на червоні лінії стоїть. А от те, що за 150 метрів у самому центрі району такий смітник біля АТБ прямо на тротуарі живе вже років з 10, то нічого, Мамченко ж за нього не казав.

Якось так. От тільки залишилось відкритим питання: хто ж таки «мусорна королева» та й в якому сенсі? Жінка, яка боролася проти безправних дій, чи та, яка прикривалася своїм поліцейським рангом?

***

Як бачимо, у теперішні часи керують не тільки пенсіонерами за гречку, а й молодшим покоління через гаджети. Тож думайте, спостерігайте та робіть свої висновки.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: