Один долар, вкладений в Дніпропетровський аеропорт, принесе три в бюджет області, – голова ОДА Бондаренко

22 вересня 2020 о 09:00 - 4258

verasta3verasta3


Один долар, вкладений в Дніпропетровський аеропорт, принесе три в бюджет області, – голова ОДА Бондаренко

Дніпропетровський аеропорт стане ключовим інфраструктурним проектом в області і другим за значимістю аеропортом країни.

Про це 21 вересня під час прес-конференції за підсумками року роботи заявив голова Дніпропетровської обласної адміністрації Олександр Бондаренко.

За рік роботи Олександрові Бондаренку вдалося розробити ефективну модель державно- приватного партнерства і залучити українського інвестора для будівництва Дніпропетровського аеропорту. Держава взяла на себе зобов’язання побудувати смугу довжиною 3,2 км, а приватний інвестор DCH (група Олександра Ярославського) – побудує термінал і притермінальну зону.

Нагадуємо, на Дніпропетровщині вже розпочали будівництво аеропорту.  Роботи розпочалися 15 вересня 2020 року. Передбачається, що аеропорт буде добудований за 36 місяців.

«Один долар, інвестований в аеропортовий сервіс, повертає в бюджет регіону 3 долари», – вважає глава ОДА Бондаренко.

Інвестиція держави складе 5,7 млрд гривень, DHC інвестує близько 100 млн доларів. Згідно з проектом, аеропорт буде оснащений найпотужнішою системою навігації, яка здатна,  приймати літаки в найтуманніші і нелітні дні. Також Дніпропетровськ стане запасним майданчиком для посадки габаритних літаків типу «Boeing 777» і «Airbus А380».

За його словами, модель державного-приватного партнерства аеропорту може бути використана і в інших інфраструктурних проектах. Зараз команда губернатора аналізує можливості для залучення приватного інвестора в систему водопостачання і мережу медичних центрів.

Бондаренко відзвітував про результати програми «Велике будівництво»: за рік відремонтували 320 кілометрів доріг, 6 кілометрів водогону, відремонтували 5 нових шкіл і побудували 5 нових стадіонів.

«На сьогоднішній день Дніпропетровська область лідирує за обсягами реалізації інфраструктурних проектів, навіть незважаючи на те, що 130 млн гривень були витрачені на мінімізацію та запобігання наслідків пандемії», – підсумував глава ОДА.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: