На першій зустрічі клубу UAgóra обговорили кризу демократії

02 червень 2021 о 14:47 - 10412

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


На першій зустрічі клубу UAgóra обговорили кризу демократії

29 травня ми нарешті провели першу зустріч проекту UAgóra. Обговорили кризу демократії в сучасному світі.

Хоча ця хайпова тема й визвала купу емоцій, але ми спільними зусиллями втримали дискусію в межах діалогу. Чи то було так цікавезно, чи то якась магія, але три годинки пролетіли майже непомітно.

Узагальнення справа невдячна, але все ж можна підбити висновки дискусії. Сучасна демократія має всі притаманні недоліки, які вона мала завжди. «Криза демократії» сьогодні лише в тому, що вона повинна адаптуватись до нової інформаційної реальності, яка створена інтернетом (зокрема соціальними мережами), новітніми ЗМІ та застосуванням штучного інтелекту.

А ось в Україні з демократією дійсно не все гаразд. Ми уточнили зміст концепту демократії – це не просто можливість обирати владу, а й постійний активний контроль за обраною владою. Саме з цим в нашій країні проблема. Те, що більшість українців готові обміняти повний холодильник на незрозумілі їм демократичні цінності – то ще півбіди. Головна біда в тому, що навіть ми, хто майже фахово в цю суботу обговорювали демократію, не маємо мотивації, або просто не вміємо здійснювати контроль за владою. Є ілюзія, що ми свідомо обираємо центральну владу, яка буде вирішувати головні питання в Україні, а насправді демократія – це робота з владою на місцях, яку повинні проводити всі активні та небайдужі громадяни.

Трошки засмутило, що зібралось замало людей і не було з ким поділитись ідеями, які справді варті поширення. Але ж це тільки початок.

А зараз обіцяний десерт.

Цієї суботи (5 червня) на наступній зустрічі UAgóra трохи поговоримо на тему, чи існує альтернатива демократії, а потім весь час присвятимо обговоренню чудового автобіографічного анімаційного фільму Марджан Сатрапі «Персеполіс» , в якому вона розповість, як воно жити поза демократією.

Фільм дивимось вдома. Ті сцени, які ви забажаєте обговорити, ми зможемо передивитись на зустрічі.

Сергій Климчук

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: