Дискусійний клуб “UAgora” запрошує дніпрян

24 травня 2021 о 17:44 - 56677

Avataradmin


Дискусійний клуб “UAgora” запрошує дніпрян

Друзі, ми відкрились! Карантин і бюрократичні перепони відібрали в нас півроку радості живого спілкування, але ось нарешті зустрічайте нас! Ми – проект UAgóra, дискусійний клуб у форматі діалогу, і ми всіх вас запрошуємо на наші цікавезні зустрічі в Дніпрі.

Але я вже бачу ваше обурення нашою зухвалістю. Після настільки гучних слів ви маєте повне право вимагати від нас негайної відповіді на три головні питання життя та смерті: Хто ми? Чого хочемо? І як ми собі це уявляємо?

Окей. Тоді по порядку.

ХТО МИ?

Мабуть, передісторія усього цього – це найменше, що вас цікавить. Скажемо тільки, що в нас є багаторічний досвіт проведення літературного клубу, обговорень авторського кіно та усіляких розумних дискусій, від яких ми отримували величезне задоволення. Але актив нашої спільноти вирішив, що тре переходити на якісно новий рівень і ділитися цим задоволенням з іншими. Тому під звуки пісні «Imagine» Джона Леннона та з незламною вірою в те, що світ можна змінити, проголошуємо:

«UAgóra – це дискусійний клуб у форматі діалогу, де ми обговорюємо важливі питання суспільно-політичного життя, культури та практичної філософії. Як видно з назви (UA + давньогрецька Агора – місце громадських зборів і обговорень), наші зустрічі спрямовані, по-перше, на український вимір і включеність його у світовий контекст, по-друге, на розвиток культури діалогу між різними точками зору та досягнення громадянського консенсусу з найважливіших питань суспільного життя. Наш головний принцип – це інклюзивність, тобто залучення у відкритий рівноправний діалог кожного учасника зустрічей, незалежно від політичних поглядів, світогляду та культурного бекграунду, адже головне, що нас об’єднує – кожен із нас є частиною українського суспільства.»

ЧОГО МИ ХОЧЕМО?

Хіба не очевидно? Авжеж змінювати суспільство та нести всім радість взаєморозуміння! Але притримайте ваш скепсис – ніяких глобальних революцій ми не плануємо. UAgóra – це про дуже конкретні речі, котрих, як ми вважаємо, дуже не вистачає нашому місту та взагалі українському суспільству.

А не вистачає нам, по-перше, повноцінного діалогу щодо найважливіших суспільних питань, про що вже сказано вище. Тобто обговорюватимемо найважливіші та найскладніші питання сучасності, практикуючи діалог, і намагатимемось досягти колективного просвітлення, тобто консенсусу.

Але ніякий консенсус і діалог не можливий, якщо його учасники належать до різних світоглядних спільнот з різною культурною ідентичністю та історичною пам’яттю. Тому друга важлива мета – це поширення українського дискурсу, тобто погляду на навколишній світ, історію, сучасність і майбутнє з української точки зору. Але що таке український погляд на світ і сучасна українська ідентичність – це ми теж спробуймо зрозуміти.

Тут у вас повинна виникнути підозра, а чи не якісь ми фантазери? Ніт! Реальність – наш найкращій друг, хоч вона часто поводиться недружньо. Але ж треба й над собою працювати, так? Якість нашої взаємодії з реальністю багато в чому залежить від того, як ми розуміємо та використовуємо основні поняття, що описують сучасний світ. Тому будемо покращувати наші відносини з реальністю, обговорюючи та розкриваючи зміст ключових політичних, культурних і філософських концептів. Чом би не поговорити про, наприклад, демократію, Ніцше, сучасне мистецтво, націоналізм, постмодернізм або наукове мислення?

І на десерт буде те, що ми вміємо найкраще – обговорення авторського кіно та must read книг.

ЯК МИ СОБІ ЦЕ УЯВЛЯЄМО?

А уявляємо ми собі це так.

Для кожної зустрічі анонсується тема й оголошується перелік питань, який слугує «дорожньою картою» для розкриття теми. На початку обговорення кожен учасник озвучує свою позицію, а в кінці ми намагаємося, якщо це можливо, дійти консенсусу.

В обговоренні принципово відсутня фігура лектора, експерта або наставника, що володіє владою авторитету та виконує дидактичну функцію. Присутній тільки модератор, який, якщо це необхідно, підтримує нормальний хід діалогу та видовищність обговорення. Також попередньо формується група спікерів, що добре орієнтуються в темі, які починають і ведуть діалог, долучаючи до нього аудиторію.

Авжеж, обговорюючи все на світі, ми не хочемо потонути в дилетантизмі та захлинутися в некомпетентності. Тому у якості спікерів і до розробки програм обговорювання ми плануємо долучати фахівців і експертів (якщо зараз нас читають фахівці й експерти, котрі знаються на дуже важливих питаннях, благаємо не відмовлятися від участі в наших зустрічах. Ми всі разом мусимо ділитися нашою компетенцією заради позитивних змін українського суспільства. Ваші пропозиції щодо обговорень окремих тем ми з радістю разом втілимо в життя).

Якщо вважаєте нашу справу цікавою та корисною, тоді підписуйтесь на нашу сторінку Дискусійний клуб ЮАгóрa, поділіться цим постом з іншими.

Перші зустрічі по темі «Криза демократії» відбудуться по суботах 29 травня та 5 червня о 14-00 в м. Дніпро. Зустрічаємось в Обласній науковій бібліотеці на вул. Савченка, 10 (1 поверх, велика читальна зала). Детальна програма обговорень розміщена на сторінці клубу.

Сергій Климчук

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: