На Дніпропетровщині знов поставлять на «могилах» кам’яних баб

10 вересня 2021 о 15:00 - 3133

Євген ОхайнийЄвген Охайний


На Дніпропетровщині знов поставлять на «могилах» кам’яних баб

Такою ініціативою зайнялася місцева влада в рамках реалізації проекту «знаки степу». Його задум у тому, щоб повернути легендарних кам‘яних баб на древні степові могили у вигляді передбачених законом охоронних знаків, які наразі відсутні на більшості з цих пам‘яток.

Про це повідомляє А. Денисенко у Facebook.

Чи будуть кам’яні пам’ятки стояти на 5-тисячолітньому кургані у селі Спаському поблизу Підгороднього поки невідомо. Але всі знають, що поки там справжнісінький цвинтар, отже громада використовує курган, який в українській культурі називають «могила», так би мовити, за первинним цільовим призначенням. Денисенку це здається цілком природнім, ба більше, політик вбачає у цьому культурно-генетичний зв‘язок між сучасними українцями та індоєвропейськими племенами скотарів.

З допису любителя Січеславщині та її степів можна здогадатися, що кам’яні баби можуть розташуватися й на «Великій могилі». Так називали козаки курган у долині Кільчені та кряж, залишений льодовиком, який розкривається з курганоподібного велетенського, 20-метрового заввишки останця. На вершині є могила якогось із древніх арійських вождів, який панував у цих невимовно красивих краях у часи, коли на нашій землі мешкали предки всіх індоєвропейських народів.

Строки реалізації проекту поки що невідомі.

«Лица» також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: