На Дніпропетровщині розроблятимуть програму «Доступний театр»

18 листопада 2021 о 15:25 - 3884

Avatarredaktor


На Дніпропетровщині розроблятимуть програму «Доступний театр»

Завдання – забезпечити кожному бажаючому мешканцю області вільний доступ до музеїв і театру.

Обласна влада, територіальні громади та керівництво театрів та музеїв мають максимально консолідувати зусилля для розвитку та популяризації культури у складних умовах пандемії коронавірусної інфекції.

Про це депутат Дніпропетровської обласної ради, заступник голови Постійної комісії обласної ради з питань зв’язків з об’єднаннями громадян і засобами масової інформації Юрій Сімонов повідомив Most-dnepr.info.

На його думку, необхідно розробити програму підтримки закладів культури – «Доступний театр», яка допоможе розвитку, популяризації мистецтва у територіальних громадах. Реалії такі, що у віддалених селах, селищах та невеликих містах люди не мають доступу до культурного життя, яке здебільшого сконцентровано в обласному центрі.

«На сьогоднішній день, перебуваючи в «червоній зоні», наші театри та музеї опинилися у складних умовах. Виходом із ситуації може стати організація відвідування спектаклів жителями ОТГ. Наша команда вже має таку практику, городяни з Новомосковська були на виставах театру Драми та комедії. Страшно прозвучить, але 80% мешканців, яких ми привозили на спектакль, жодного разу у своєму житті не були у театрі!

Після відвідування у людей були захоплення і радість, які неможливо передати словами. У цей момент нам і прийшла ідея популяризації наших театрів у територіальних громадах області. Ми будемо порушувати це питання на рівні Дніпропетровської обласної ради і розроблятимемо програму «Доступний театр», в рамках якої кожен бажаючий мешканець регіону матиме можливість відвідувати вистави та виставки», – коментує Юрій Сімонов.

Навзаєм театрам та музеям, які працюють в умовах «червоної зони», необхідно забезпечити максимальну безпеку для своїх відвідувачів.

«Насамперед установам культури необхідно створювати всі умови безпечного відвідування. Забезпечити 100% електронний продаж квитків. Організувати відповідну санітарним нормам розсадку людей у залі для глядачів. Персонал має працювати в масках та рукавичках, а для відвідувачів необхідно організувати проходження температурного скринінгу та перевірку сovid-сертифікатів», – розповів Юрій Сімонов.

Раніше повідомлялося, що опалювальний сезон у театрах та музеях області почався вчасно.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: