Міненерго планує пройти опалювальний сезон за рахунок імпорту вугілля і використання АЕС

30 вересня 2021 о 09:26 - 10739

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Міненерго планує пройти опалювальний сезон за рахунок імпорту вугілля і використання АЕС

Міністерство енергетики України в ході підготовки до опалювального сезону і його проходження планує покрити дефіцит вугілля на складах теплових електростанцій за рахунок його імпортних поставок.

Про це, як пише Укррудпром, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко на засіданні Кабміну.

“Ми зараз бачимо відставання від того графіка (накопичення вугілля), який був спланований, проте ми плануємо наздогнати за рахунок збільшення поставок імпортного вугілля. Зокрема, на жовтень запланована власний видобуток 1,7 млн ​​тонн і імпорт 600 тис. Тонн вугілля”, – заявив міністр.

За його словами, станом на 29 вересня на складах українських ТЕС і ТЕЦ зосереджено 906 тис. т вугілля, з якого вугілля газової групи – 635 тис. т і антрацитового – 271 тис. т.

Міненерго також планує в опалювальний період максимально використовувати енергоблоки українських АЕС.

“Ми розраховуємо на роботу з 14 блоками з 15 і існує така опція, що п’ятнадцятий блок буде в резерві і при необхідності він теж може бути приєднаний до енергосистеми”, – зазначив Галущенко.

Міністр також поінформував, що до початку опалювального сезону, який стартує при середньодобовій температурі нижче 8 градусів за Цельсієм, енергетичне відомство планує накопичити в українських газосховищах 19,2 млрд куб. м газу при нинішньому запасі 18,8 млрд куб. м.

Раніше “Лица” писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: