Комунальне окозамилювання: тендери КП УРЕА в Дніпрі розігрують між співробітниками підрядника-фаворита

02 лютого 2021 о 17:45 - 1456

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Комунальне окозамилювання: тендери КП УРЕА в Дніпрі розігрують між співробітниками підрядника-фаворита

4 листопада 2020 року КП «УРЕА» (Управління по ремонту та експлуатації автошляхів) Дніпровської міськради провело тендер на ремонт своєї котельної по Шинній, 28. Переможцем визначили ТОВ «Партнер Прод», запросивши на послуги 732 800 гривень.

Про це повідомляє Бюро.UA.

За інформацією журналістів, «Партнер Прод» з’явився в Дніпрі у жовтні 2019 року. Засновником ТОВ є Елена Михальцова, керівником – Олександр Шевцов. Тендер УРЕА – перший для «Партнер Прод». Раніше фірма вивозила сміття на замовлення Центрального райкомунхозу і, відповідно до відомостей про торги,  допомогла ремонтувати побутові приміщення  того ж КП «УРЕА» підприємству «Пентагон-ЮА».

Відповідні торги компанія «Пентагон-ЮА» виграла в квітні 2020 року. «Партнер Прод» до роботи був залучений через два місяці: штат підприємств-субпідрядників був сформований лише 28 червня 2020 року.

З «Пентагон-ЮА» пов’язано і ТОВ «Аліза», що створює  конкуренцію «Партнер Прод» в торгах УРЕА. Засновником та керівником  “Алізи” зазначено Тараса Корженко. Але згідно з довідкою про співробітників «Пентагон-ЮА», Корженко працював в останньому майстром дорожньо-експлуатаційної дільниці.

Восени 2019 року, до того як податись в «комунальники», Корженко шукав роботу помічника юриста, а в 2018 році працював судовим розпорядником у Дніпропетровському окружному адміністративному управлінні.

Власне, фіктивність конкуренції «Партнер Прод» та «Аліза» можна  бачити неозброєним оком. Незважаючи на те, що пропозиція “Алізи” була дорожчою всього на 13 тисяч, фірма, явно не зацікавлена в перемозі, ціну на час аукціону не знизила. До того ж, підприємство «забуло» завантажити в систему тендерну документацію.

ТОВ «Пентагон-ЮА» – фаворит Дніпровської мерії. За даними Clarity Project, з червня 2018 ця фірма уклало 49 договорів підряду зі структурними підрозділами та КП Дніпровської міськради на 341,5 мільйона гривень.

«Пентагон-ЮА» є фігурантом чисельних кримінальніх проваджень, відкритих за фактом розтрат бюджетних коштів Дніпра.

Як писало БюроUA, за версією правоохоронців, «Пентагон-ЮА» – одне з «фіктивних» підприємств, що використовуються підрядниками Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровського міськради КП «Міськзеленбуд» і ТОВ «Дніпрозеленбуд» з метою транзитного перерахування бюджетних коштів. Гроші з бюджету Дніпра “Пентагон-ЮА” та інші «фіктивники» отримували від Міськзеленбуду і Дніпрозеленбуду за нібито виконані в якості субпідрядників роботи. Однак відповідного кваліфікованого персоналу, технічного оснащення і досвіду виконання робіт у фірм не було. Роботи виконували штатні працівники КП, але оприходувалися вони «за завищеною вартістю» від “Пентагон-ЮА” та інших  субпідрядних структур.

Мабуть, з метою відведення очей, в січні цього року «Пентагон-ЮА» де-юре перебралося до Києва, змінивши керівника і засновника на  мешканця Харкова Максима Малишева. І почала «розмножуватися», ділячи нові дніпровські бюджетні підряди між де-юре самостійними, але підконтрольними фірмами.

До недавніх пір керівником «Пентагон-ЮА» значився Денис Хімчік, екс-інженер техвідділу КП «УРЕА», а засновником – Антон Кранг, колишній начальник сектора кримінальної поліції ГУ Нацполіції в Кіровоградській області. Раніше керівником і засновником “Пентагон-ЮА” були Олександр Кіров і Богдан Біленко. Кіров з осені 2019 по січень 2020 керував ще одним фаворитом дніпровських чиновників – підприємством «Ла Страда». Тоді ж ТОВ «Ла Страда» орендувало у вищевказаного Богдана Біленко техніку для участі в тендерах Департаменту благоустрою та інфраструктури, про що БюроUA  розповідало в своєму розслідуванні.

Директором «Ла Страда» виступає Ігор Мороз, який з травня 2016 по лютий 2020 року  керував підприємством «Днепрландшафт», через яке, за версією правоохоронців, разом з “Пентагон-ЮА” переводили в готівку бюджетні гроші Дніпра КП «Міськзеленбуд» і ТОВ «Днепрзеленстрой».

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: