Компанії погіршили оцінку бізнес-клімату у Дніпрі

26 листопада 2021 о 18:00 - 6249

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Компанії погіршили оцінку бізнес-клімату у Дніпрі

Європейська Бізнес Асоціація провела опитування підприємців, які працюють у регіонах, де представлені офіси Асоціації, зокрема у Дніпрі.

Про це повідомляє gorod.dp.ua.

Рівень розвитку регіонів – важливий індикатор економічного та соціального розвитку країни, який, зокрема, залежить від успішності та активності місцевого бізнесу.

Європейська Бізнес Асоціація вирішила дізнатися у представників регіонального бізнесу, як їм працюється на місцевому рівні та як можна покращити умови роботи.

Асоціація оцінила досвід роботи компаній у чотирьох стратегічних регіонах, де зосереджено регіональні офіси Асоціації – Львів, Одеса, Харків, Дніпро – та відстежили динаміку розвитку бізнес-клімату порівняно з минулим роком.

Нині у більшості регіонів переважній частині підприємств складно вести бізнес, хоча торік переважали задовільні оцінки. На першому місці за легкістю ведення бізнесу опинився Західноукраїнський регіон – 2,95 бала з 5 можливих, на другому місці – Харків – 2,69 бала, на третьому місці Дніпро – 2,34 бала, а на останньому опинився Південноукраїнський регіон – 2,25. балів. Інтегральна оцінка всіх регіонів перебуває у негативній площині.

Серед факторів, що стримують розвиток бізнесу, перше місце ділять корупція та бюрократія. З позитивних моментів – порівняно з минулим роком, у більшості регіонів покращала оцінка транспортної інфраструктури.

Переважна більшість, а саме 52% стверджують, що їм вести бізнес складно, 43% – задовільно і ще 5% – легко. Минулого року, до речі, останніх не було зовсім. На легкість ведення бізнесу в регіоні насамперед негативно впливає (1) корупція, (2) бюрократія, (3) ускладнені відносини з органами влади.

Останній фактор, до речі, згадується лише представниками Дніпра у ТОП-3 негативних факторах впливу на інвестклімат.

Підприємці Дніпра загалом покращили оцінки стану транспортної інфраструктури. 57% опитаних вважають її задовільною, ще 24% – гарною і лише 19% – поганою. Для покращення ситуації бізнес очікує будівництво аеропорту, реконструкцію доріг, покращення залізничного сполучення.

Оцінка рівня розвитку електронних послуг у регіоні переважно нейтральна, тоді як 52% вважають його задовільним, а по 24% вважають його поганим та добрим. Серед головних позитивних змін, очікуваних бізнесом, респонденти назвали зменшення тиску з боку контролюючих органів, покращення роботи судової та правоохоронної систем та спрощення дозвільних процедур та порядку надання адміністративних послуг.

Більшість підприємців, а саме 62% не очікують суттєвих змін у бізнес-кліматі протягом наступних півроку, тоді як 24% сподіваються на позитивні зміни, а 14% очікують на погіршення ситуації.

Близько половини, а саме 48%, планують нові масштабні інвестиційні проекти в 2022 році. Водночас 67% створюватимуть нові робочі місця, а 81% планують підвищення заробітної плати.

Раніше “Лица” повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: