Колектори незаконно стягують кошти по кредитах (відео)

14 січня 2022 о 18:00 - 1619

Daria PetrikDaria Petrik


Колектори незаконно стягують кошти по кредитах (відео)

Товариства з обмеженою відповідальністю, називаючи себе фінансовими установами, через підставних нотаріусів та приватних виконавців стягують «заборгованість».

Мешканка Дніпра ще у 2013 році взяла споживчий кредит у «Дельта Банку», а у 2015 році банк закрився. Чиїсь кредити одразу перевели до інших банків, а комусь сказали чекати офіційних документів та нових договорів.

Через три роки жінка почала отримувати листи від ТОВ, яке називало себе фінансовою компанією. У листах вимагали виплатити заборговані банку кошти, але сума боргу кожного разу була різна. При цьому, ніяких договорів чи документів самої організації надіслано не було. Була лише горно спланована робота колектора – тиск, погрози, залякування адвокатами та поданням до суду.

У січні 2021 року жінка отримала меншу суму пенсійної виплати. Звернувшись до пенсійного фонду Дніпра, була отримана відповідь, що 20% пенсії автоматично відраховують на користь фінансової установи. Як? Чому? На якій підставі?

Звернувшись до юриста, виявилось, що такий випадок не поодинокий. Працює дуже проста схема. ТОВ викуповує у банка базу з клієнтами-боржниками – це ще законно. Далі приватні нотаріуси роблять виконавчі написи на основі яких приватні виконавці відкривають виконавче провадження і кошти автоматично відраховують на користь ТОВ з зарплатні чи пенсії, – а ось це вже не законно.

Юрист сектору «Дніпровське бюро правової допомоги №2» Дніпровського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Данило Смага розказав журналістам «Лица» про випадки незаконного стягнення коштів та як з цим боротися.

Отже, якщо махнути рукою і нічого не робити – людина довіку може виплачувати кошти, бо сплачує не тіло кредиту, а усілякі видумані відсотки, штрафи й так далі.

А якщо з цим розбиратися й відстоювати свої права – потрібно йти до юриста, робити офіційні інформаційні запити до приватних виконавців для отримання хоча б якихось документів, подавати позов до суду, припиняти грошове стягнення, а потім ще судитися для повернення коштів. Це все реально, але займе багато часу.

Варто зазначити, що кожен мешканець Дніпра може звернутись до Дніпровського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Отримати консультацію та записатись на прийом можна за телефоном: (098) 044-2-95 (за тарифом вашого оператора), або (0 800) 213-103 (дзвінки безкоштовні).

Раніше «Лица» писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: