Кінометражка «Анна», знята в Кривому Розі, перемогла у Британському фестивалі та відбирається на Оскар

19 січня 2021 о 19:00 - 2348

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Кінометражка «Анна», знята в Кривому Розі, перемогла у Британському фестивалі та відбирається на Оскар

Українська короткометражка «Анна» про жінку з Донбасу, перемогла на Британському фестивалі та виборює  право за відбір на премію Оскар.

Про це повідляє ukrainian.voanews.com.

У фільмі висвічується пікантна тема сексуального туризму американців в Україну. Де самотня жінка з Донбасу, яка виховує самотужки 16-річну доньку, тяжко працює на м’ясопереробному комбінаті та одного дня вирішує піти на вечірку з американськими чоловіками.

Ізраїльському режисеру цієї стрічки Декелю Беренсону ідея написання сценарію прийшла ще в далекому 2012 році.

Він повідав про те, що подорожуючи по Європі та завітавши до України, вперше почув про подібні вечірки. Про це Декель згадував ще у 2018 році, коли шукав теми для серії короткометражок.

Акторку для цього фільму взяли з Донбасу, Світлану Барандич, яка раніше отримала 6 нагород в номінації «краща акторка» на європейських та американських кінофестивалях. Вона розповіла, що ще в 90-х потрапила на схожу вечірку з американцями, які шукали українську наречену. Реалізувати на екрані образ одинокої жінки Світлані допомогли особисті обставини: вона в трикімнатній квартирі, яка залишилась від батьків, живе з сином, сестрою та її дітьми.

Усі знімання проходили у Кривому Розі. Фільм вже взяв участь у багатьох кінофестивалях, а почав свій шлях з Каннського, де потрапив в основну конкурсну програму. Теперішня ціль команди — потрапити до списку номінантів на Оскара.

Раніше ми повідомляли про 10 найдорожчих фільмів, які держава фінансувала у 2020 році.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: