10 найдорожчих фільмів, які держава фінансувала у 2020 році

12 січня 2021 о 19:00 - 1722

Регіна ОрловаРегіна Орлова


10 найдорожчих фільмів, які держава фінансувала у 2020 році

Державне агентство України з питань кіно у 2020 році оприлюднило в системі «Прозорро» 74 договори про створення фільмів на загальну суму 663,18 млн грн.

При цьому третина розподілених коштів, а саме 248,93 млн грн. припала на десять найдорожчих замовлень.

1. 33,76 млн грн. – ТОВ «Пронто Фільм» за фільм “Кремінь”

Режисером фільму є Вінсент Ворд (Vincent Ward) з Нової Зеландії, відомий за оскароносним фільмом «Куди приводять мрії» 1998 року із Робіном Вільямсом у головній ролі.

Стрічка «Кремінь» створюється в офіційній копродукції України, Австралії, Німеччини, Швейцарії та Китаю.

Картина заснована на реальних подіях у світі вітрильного спорту.

Йдеться про життя і професійний шлях українського тренера Віктора Коваленка. Його вихованці принесли перші золоті та бронзові олімпійські медалі незалежній Україні на Олімпіаді в Атланті, а пізніше – численні найвищі спортивні нагороди збірній Австралії, яку він тренує і досі.

2. 25,10 млн грн. – ТОВ «Край Кінема» на художній фільм «Носоріг» 

Це фільм режисера Олега Сенцова, сценарій якого теж написав Сенцов.

Стрічка створюється у копродукції України, Німеччини та Польщі. Підготовку до зйомок почали ще у 2013 році, проте через незаконне ув’язнення Сенцова в Росії виробництво фільму за графіком не розпочалось.

Це кримінальна драма про молодого бандита, який згадує своє минуле і те, як втратив себе та сім’ю. Події розгортаються у 90-их роках.

3-5. 25,00 млн грн. – ТОВ «Анімаград» на мультфільм «Мавка. Лісова пісня».

Цей мультфільм створюють за мотивами однойменної п’єси Лесі Українки.

Фірма належить члену правління Української Кіноакадемії, продюсеру і композитору Єгору Олесову, а також ТОВ «Фільм Ю Ей Менеджмент та інвестментс», бенефіціарами якого є юристи Сергій Созановський та Сергій Коннов.

Режисеркою є Олександра Рубан, сценаристом – Ярослав Войцешек, а музику пише гурт «ДахаБраха».

3-5.  25,00 млн грн. отримала «Кінокомпанія 2016» на фільм «Батько»

Це військова драма, режисером якої є Олег Масленников, а сценаристом – Костянтин Лінартович. За сюжетом, молодий і талановитий актор отримує з військкомісаріату повістку.

Він змушений покинути сцену та вже невдовзі опиняється в зоні АТО. Його батько, колишній кадровий військовий, який проживає в Бельгії, дізнається з новин про військові дії в Україні і повертається додому.

Але син про це нічого не знає. Після безлічі карколомних пригод в зоні АТО підрозділ сина і підрозділ його батька з’єднується.

3-5. 25,00 млн грн. на художній фільм «Ольга» дали ТОВ «Сінемадей»

Автори: Степан Богушинський, Юрій Карновський.

Це історична драма про київську княгиню Ольгу та її боротьбу за збереження Київської Русі від зовнішніх та внутрішніх ворогів.

Картина буде створюватися в копродукції зі США. Режисером є Клей Штауб, а сценаристами – Річард Ронат і Юрій Карновський.

6. 24,99 млн грн. на художній фільм «Смак свободи» заплатять «Ганзафільм»

Режисером драматичної комедії є Олександр Березань.

За сценарієм Олени Моренцової-Шулик, молода дівчина-кухар Варя втрачає роботу, бо її висока кухня нікому не потрібна у придорожньому кафе.

Яскрава, гонорова і дотепна, вона тікає зі сходу на захід країни і знаходить книжку забутої легенди української кухні Ольги Франко.

Знахідка запалює дівчину на сміливу мрію: відкриття ресторану імені Ольги попри недовіру місцевих.

7. 24,90 млн грн. – ТОВ «Крісті Фільм» на  фільм «Дон Жуан із Жашкова».

Фірма належить Дмитру Мінзянову і ТОВ «Стар Медіа Продюсерський Хаб» із українсько-російської групи компаній «Star Media» Владислава Ряшина.

Режисером драматичної комедії є Віктор Буток, який адаптував однойменну п’єсу разом з її авторкою Оксаною Гриценко.

Головним героєм фільму є Женя Горобчик – київський фотограф родом із Жашкова, якого дуже люблять жінки. Він шукає роботу, але випадково знаходить нове кохання. Але у Жені вже є дружина і син, а ще колишня дружина і купа проблем.

Він розривається між ними і вирішує, що краще вже під поїзд, ніж так далі.

823,58 млн грн. дали ТОВ «Діджитал Реліджн» Дмитра Сидорова на художній фільм-драму «Кого ти більше любиш?» режисерки та сценаристки Тоні Ноябрьової.

Стрічку продюсують Наталія Лібет і Віталій Шереметьєв. За сюжетом, дівчина Лола, що тільки вступила до вузу, проживає своє дорослішання через розрив із сім’єю – її батьки несподівано для неї розлучаються після багатьох років ідеального, як їй здавалося, спільного життя, – та через злам старої імперії СРСР і народження нової держави України.

9. 21,60 млн грн. відписали ТОВ «Дзідзьофільм» засновника гурту «DZIDZIO» Михайла Хоми, Сергія Либи та Анатолія Безуха на художній фільм «Де гроші?».

Режисером комедії є Михайло Хома, який написав сценарій із Сергієм Алімовим, Діаною Юраш, Тарасом Дронем, Сергієм Либою, Павлом Остріковим і Кирилом Тимченком.

За сюжетом, піаніст-авантюрист Міша, щоб знайти гроші на визволення друга з-під арешту, влаштовується працювати до старої власниці таємничого будинку-квесту.

Але він не знає, що питання «Де гроші?» цікавить не тільки його. Всі в цьому будинку шукають гроші.

10. 20,00 млн грн. отримало ТОВ «Джой Філмз» Олександра Омельянова на художній фільм «Її б звали Марта».

Режисером містичного трилеру є телеведуча Дарина Трегубова, а сценаристом – Олександр Процюк (псевдонім Симор Гласенко).

За сюжетом, повернувшись з Італії, головний герой із дружиною та дочкою ідуть на обов’язкову обсервацію у військовому санаторії у зв’язку з епідемією коронавірусу.

Першого ж дня дружина і дочка безвісти зникають. Чоловік починає їх шукати, але всі, хто на самоізоляції разом із ним, стверджують, що до санаторію він заселився один.

Із лютого 2020 року Держкіно очолює Марина Кудерчук, яка до цього призначення була заступницею голови Запорізької ОДА.

Із кіноіндустрією її пов’язують два роки роботи заступницею директора та директоркою в Запорізькому кінотеатрі імені Довженка та організація Запорізького міжнародного фестивалю короткометражного кіно ZIFF.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: