Ізраїль продовжить удари по Газі, оскільки зусилля по перемир’ю залишаються недосяжними (фото)

18 травня 2021 о 09:45 - 1070

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Ізраїль продовжить удари по Газі, оскільки зусилля по перемир’ю залишаються недосяжними  (фото)

Ізраїль заявив, що поки буде продовжувати свої атаки на ХАМАС – угруповання бойовиків, які контролюють Сектор Гази.

Прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху зустрівся з високопоставленими представниками служби безпеки в понеділок увечері і пізніше заявив, що Ізраїль «продовжить завдавати ударів по терористичним об’єктам» в Газі. «Ми будемо продовжувати діяти стільки, скільки буде потрібно, щоб повернути спокій і безпеку всім ізраїльським громадянам», – сказав він. Про це інформує Associated Press.

В результаті останніх нападів була зруйнована п’ятиповерхова будівля, в якій розміщувалося кероване ХАМАС міністерство у справах релігій, будівля, в якій, за словами Ізраїлю, розташовувався головний оперативний центр сил внутрішньої безпеки ХАМАС.  Ізраїль заявив, що його удари зруйнували 15 кілометрів тунелів, використовуваних бойовиками.

За даними Міністерства охорони здоров’я Гази, щонайменше 212 палестинців були вбиті за тиждень авіаударів, в тому числі 61 дитина і 36 жінок, понад 1400 осіб отримали поранення. З іншого боку, десять чоловік в Ізраїлі, в тому числі п’ятирічний хлопчик і солдат, були вбиті в результаті триваючих ракетних обстрілів зі сторони Гази.

Між євреями і арабами всередині Ізраїлю також спалахнули сутички, в результаті чого десятки людей отримали поранення. За даними поліції, в понеділок єврейський чоловік, на якого минулого тижня напала група арабів, помер від ран.

В результаті нових авіаударів, які обрушилися на Газу  в понеділок, п’ять людей загинули.

Мер міста Газа Яхья Саррадж заявив, що в результаті ударів було завдано значної шкоди дорогам та іншій інфраструктурі. За його словами, було порушено водопостачання сотень будинків. «Ми дуже прагнемо забезпечити місто водою, але ситуація залишається складною», – сказав він.

ООН попередила, що єдина електростанція на території знаходиться під загрозою браку палива. У Газі вже щодня відключаються електрику на термін від восьми до 12 годин, а водопровідна вода непридатна для пиття.

Палестинські офіційні особи заявили, що Ізраїль пообіцяв відкрити свій єдиний вантажний перехід з сектором Гази на кілька годин у вівторок, щоб пропустити гуманітарну допомогу, включаючи паливо, продукти харчування та медикаменти.

“Лица” також повідомляли:

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: