Інвестклімат і аеропорт: експерти про заслуги екс-губернатора Дніпропетровщини

15 грудня 2020 о 15:00 - 1433

Avataradmin


Інвестклімат і аеропорт: експерти про заслуги екс-губернатора Дніпропетровщини

Експерт Володимир Головко вважає, що Олександр Бондаренко за рік роботи на посаді голови Дніпропетровської обладміністрації забезпечив кардинальне поліпшення інвестклімату в регіоні, але недооцінив важливість кулуарної дружби з політичними гравцями.

Про це пишуть Українські новини.

“Треба визнати, одним з головних результатів Олександра Бондаренко стало явне поліпшення інвестиційного клімату в області”, – прокоментував підсумки роботи екс-голови Дніпропетровської обласної держадміністрації керівник Центру політичного аналізу Володимир Головко.

“Взяти хоча б проект зі створення першого екопарку або, як його називає інвестор Олександр Фельдман, сафарі-парку з сумою інвестицій 10 млн доларів. Україні точно не завадить перший найбільший парк з тваринами без кліток і рослинами на 200 га в Дніпропетровській області. Ця інвестиція важлива не лише для області, вона важлива для всієї країни. Вона вирішує багато екологічних, інфраструктурні, туристичні питання.

Треба розуміти, що це внутрішні інвестиції, а значить сам інвестор добре знайомий з українськими реаліями. Очевидно, що губернатор надав інвестору гарантії безпеки створення такого екопарку, якщо той погодився. Чи залишаться дієвими ці гарантії для інвестора з приходом нового голови Дніпропетровської ОДА? Відповідь буде ясною вже скоро. Треба просто спостерігати, чи буде рух в будівництві або інвестора Екопарку все-таки виженуть з області”.

 

Керівник Центру політичного аналізу Володимир Головко

“Є у Бондаренко ще приклад приводу інвестицій в будівництво “з нуля” фабрики огрудкування на меткомбінаті Арселор Міттал Кривий Ріг на суму 250 млн дол. Іноземні компанії не вкладають такі ресурси без впевненості в адекватності регіональної влади. Наскільки відомо, фінальне рішення було прийнято як раз після особистих переговорів Олександра Бондаренко та Лакшмі Міттала на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі”, – зазначив В. Головко.

Експерт звернув увагу, що символічним знаком “доброзичливості” Дніпропетровської області для зарубіжних інвесторів стало відкриття в регіоні Офісу євроінтеграції за підтримки представництва Євросоюзу. “Ця стратегія на залучення великих інвесторів в регіон в сукупності з роботою щодо поліпшення шляхів відвідування області (аеропорт, національні траси) – дасть економічний і статусний результат Дніпру через 4-5 років, зараз це очевидно тільки для пулу експертів”, – прокоментував В. Головко.

“Окремо необхідно відзначити великий обсяг “чорнової роботи”, яку виконав екс-губернатор. Зокрема, реструктуризацію боргів” Південмашу “, врегулювання проблемних питань на Павлоградському хімічному заводі, доведення “до розуму” технопарку в Павлограді, який без необхідної інфраструктури був як чемодан без ручки. Важливою була й роль Олександра Бондаренко в тому, щоб не зрізали бюджетне фінансування будівництва нового аеропорту” , – констатував В. Головко.

Віталій Кулик, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства

Тим часом політолог Віталій Кулик з приводу заміни Олександра Бондаренка на екс-губернатора Валентина Резніченка пише у  Facebook:

Несподівана зміна очільника Дніпропетровської ОДА стала однією з ТОП-тем минулого тижня. Олександра Бондаренка замінили на Валентина Резніченка, який вже був на цій посаді в 2015 по 2019 рр. за часи президентства Порошенка.

Багато моїх колег, не маючи уявлення, що насправді відбувається в області, намагалися подати цю подію в якомусь постмодерністському світлі. Всіх веселила біографія вже колишнього губернатора Бондаренка (знімався в ріаліті-шоу), при цьому майже усі забули, дякуючи кому і чому, власне, той же Валентин Резніченко опинився перший раз в кріслі голови Дніпропетровської ОДА.

На відміну від диванних експертів – хейторів, я безпосередньо працював в Дніпропетровській області за обох глав ОДА і можу порівняти їх стиль.

Почнемо з того, що саме за часи головувавння Резніченка мали місце зловживання та розкрадання коштів, виділених на будівництво ряду об’єктів, наприклад – у Кривому Розі. Запитайте у місцевих про історію з парком Гданцевським та стадіоном “Спартак”… Там не одне кримінальне провадження було відкрите.

Натомість, той же Бондаренко зупинив обрудку з квартирами для інвалідів АТОшників на 148 млн грн.. Було переглянуто будівництво житлового будинку в Кривому Розі, де для потреб АТОшників мали виділяти квартири. За проектною документацією вони виявилися “золотими”. ОДА переглянуло проект і, о диво! грошей вистачило не на 5, а на 70 квартир!

Я не є адвокатом Бондаренка, проте за півтора роки його головування в Дніпропетровській ОДА він зарекомендував себе як менеджер-технократ, який вмів реалізовувати поставлені керівництвом країни завдання. Зокрема, залучення інвестицій. Беремо тему будівництва аеропорту в Дніпрі. Саме в 2020 році були вирішені питання з пошуку і вибору інвестора, передали землю в оренду і вже у вересні почали будувати. Здати об’єкт, включаючи новий термінал і злітно-посадкову смугу, мають до кінця 2022 року.

При цьому Бондаренко давав “зелену вулицю” будь-яким ініціативам, які могли превести інвестиції в область , не вимагаючи щоб у кожному релізі його прізвище згадувалося з десяток разів. Цього не скажеш про команду його попередника – наступника Резніченка.

І є ще одне. Відставці Бондаренка передувала масивна дискредитаційна кампанія, в якій, поряд з зливними бачками, взяли участь кілька поважних видань. Можливо в силу своїх порохоботських сентиментів, можливо захопилися хейтерством “зелених”, не знаю. Проте виглядало це все огидно.

А тепер чому прибрали Бондаренка. Висловлю свою версію. Мова йде про угоду Банкової з Філатовим та Корбаном. Як сказав один з класиків – “Дніпро будуть дограбовувати БориГени, а область мають передати людям, які розуміються на усіх відтінках сірих схем”.  Угода… нічого осбистого.

Олександр Бондаренко був призначений Указом президента України Володимира Зеленського 13 вересня 2019, а звільнений з посади 10 грудня 2020 р.

За кілька днів до указу президента українська журналістка опублікувала в Facebook студентські фото Олександра Бондаренко, піддавши сумніву що людина, яка працює колись в артистичній індустрії може ефективно керувати найбільшою областю України. Однак користувачі соцмереж засудили журналістку, нагадавши про те, що Олександр “був кращим студентів Києво-Могилянки” “з тих пір пройшов роботу в міжнародному бізнесі” і “стажування в міжнародних організаціях”.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: