Головлікар Мечникова звернувся до волонтерів по допомогу для COVID-пацієнтів

17 вересня 2020 о 12:00 - 2626

adminadmin


Головлікар Мечникова звернувся до волонтерів по допомогу для COVID-пацієнтів

Останнім часом кількість хворих на коронавірусну інфекцію на Дніпропетровщині стрімко зростає й вже перевищила відмітку у сто людей. А після масових гулянь Дня міста, які обурили очільника МОЗ, кількість нових хворих може збільшитися ще швидше. До того ж, деякі школи Дніпра вже закрили на карантин через COVID-19.

Головний лікар обласної лікарні ім. Мечникова Сергій Риженко на своїй сторінці у Facebook звернувся до усіх небайдужих по допомогу (текст подано мовою оригіналу – ред.):

Болезнь отменить нельзя…

Ситуация по КОВИДу выходит из берегов.

Сегодня мне позвонили больше 30 человек с просьбой принять, обследовать, спасти.

И десятки людей предлагают помочь в избирательной гонке.

Очень прошу: помогите тем, кто попал в беду.

Кому коронавирусная пневмония в буквальном смысле перекрыла кислород.

Это лучшая помощь, о которой мечтаю.

P.S.: АКТЕМРА

       ПЛАКВЕНИЛ

       МЕРОПЕНЕМ

       ЛИНЕЗОЛИД

       ВОРИКОНАЗОЛ

       НОРАДРЕНАЛИН 

Это всё препараты, применяемые для лечения КОВИД.

Дорогостоящие.

Противовирусные, антибиотики, противогрибковые, симпатомиметики.

Принимаем в неограниченном количестве.

Также будем благодарны за средства индивидуальной защиты – комбинезоны, респираторы, шапочки, высокие бахилы.

Запас пока есть, но при таком потоке пациентов он может быстро закончиться.

Варто зазначити, що публікація зібрала дуже багато негативу, бо Сергій Риженко подав свою кандидатуру на пост мера Дніпра від «Слуги народу» й люди вирішили, що це якась політична маніпуляція.

Але заступник головного лікаря лікарні ім. Мечникова Олександр Толубаєв роз`яснив:

Шановні колеги, пацієнти і українці, які мають або не мають відношення до Лікарні Мечникова!

От взагалі пост був не про політику, не про партії, не про посади.

Доки головний лікар Сергій Риженко (Sergii Ryzhenko) є головним лікарем, будь-яку ситуацію, що стосується лікарні має передбачити на декілька кроків наперед. Так робить досвідчений керівник медзакладу, установи, підприємства тощо.

Враховуючи кількість звернень за меддопомогою з підозрою на COVID, збільшення щодня позитивних результатів ПЛР – нових зареєстрованих випадків, повне нехтування нормами карантину як з боку громадян, так і певних очільників, далі буде … Це не паніка, це свідома оцінка епідситуації.

І якщо на зараз певні невеликі запаси основних медикаментів є (їх би вистачило 100%, коли ми працювали в березні- червні), то вже наступного тижня, місяця буде дефіцит. Це незважаючи на те, що ми проводимо закупки і препаратів і ЗІЗів. Але не все можна купити бюджетним коштом, так влаштована бюрократія.

В 2014-2015 всі разом об’єднались навколо трагедії – війни, лікування поранених. Тільки разом – і військові, і влада, і медики, і волонтери змогли зупинити ворога, врятувати тисячі поранених. Що з нами сталось за ці 6 років? Ми розділяємо людей за “коліром влади”, на “наших і ваших” , сипемо образами й приниженнями в фейсбуці… І при тому не вдіваємо маску в людних місцях, з температурою або підтвердженим COVIDом ходимо містом, магазинами, пересуваємось громадським транспортом, “з дивану” вказуємо лікарям, як лікувати пацієнтів. Але коли когось настигає коронавірус, одразу всі стають переляканими і шукають “хорошего врача”.

Я точно знаю, є люди, готові допомагати лікарям й медсестрам. І зараз кажу не тільки про Мєчку, про всіх медиків, хто тримає бій. Охочих запрошуємо приєднатись. Вакансії є. Хейтерів просимо не заважати.

Раніше ми писали, 33% COVID-ліжок Дніпропетровщини забезпечені киснем.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: