Фахівці Дніпропетровського історичного музею розповіли про досягення та плани

24 травня 2021 о 10:00 - 1117

AvatarVirsavia Gonchar


Фахівці Дніпропетровського історичного музею розповіли про досягення та плани

З нагоди Міжнародного дня музеїв співробітники Дніпропетровського історичного розповіли про роботу закладу, поділились напрацюваннями, яких досягли та розповіли про плани на майбутнє.

Про це повідомили в Дніпропетровській обласній раді.

Дніпропетровський національний  історичний музей ім. Д. І. Яворницького — один з найбільших та найстаріших в Україні. Унікальна колекція експонатів налічує аж 294 тисячі музейних предметів, що розкривають історію краю з найдавніших часів до сьогодення.

Музей від часів Д. І. Яворницького функціонує саме як історичний. Без компонентів флора, фауна, геологія краю. Це суттєво відрізняє заклад від решти аналогічних.

“Музей ім. Д. І. Яворницького набагато випередив час. У Польші лише зараз виникає практика будівництва приміщень спеціально під музеї (Музей Другої світової війни у Гданську). Здебільшого музеї там розміщують у старих неадаптованих будівлях. У нас навпаки — будівля 1905 р. від самого початку зводилась як музейна і добудова 1970-х рр. також створювалась як експозиційний простір. Унікальність нашого музею ще й в тому, що минулого року ми першими відважилися на Ніч Музеїв онлайн, а тому єдиним з українських музеїв ми потрапили на мапу цієї міжнародної акції, яку розробила асоціація музеїв ICOM», — розповіла заступниця директорки історичного музею з наукової роботи Валерія Лавренко.

За минулий рік в історичному відбулось близько 60 виставок. Понад 30 тематичних, інтерактивних та театралізованих екскурсій та майстер-класів  проводилось щомісяця.

«В обласному бюджеті ми заклали 500 тисяч грн. на розробку проєктно-кошторисної документації щодо заміни гідродинамічних котлів на електричні. Ще 300 тис грн — на ПКД по протиаварійним роботам у садибі Блаватської і 200 тисяч — на ПКД по реставрації фасадів історичного. Також на капітальний ремонт приміщень Діорами (зали №7) виділено 7 690 857 грн», — розповів голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Раніше “Лица” також писали:

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: