Дніпро, Кривий Ріг та Кам’янське увійшли у п’ятірку найбрудніших міст України

23 травня 2021 о 17:00 - 2897

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


Дніпро, Кривий Ріг та Кам’янське увійшли у п’ятірку найбрудніших міст України

18 травня було опубліковано рейтинг найчистіших та найбрудніших міст України. До  першої п’ятірки антирейтингу потрапили одразу три міста на Дніпропетровщині – Дніпро, Кривий Ріг та Кам’янське.

Згідно до звіту про стан забруднення навколишнього природного середовища на території України, опублікуваного Центральною геофізичною обсерваторією ім. Б.Срезневского, у топі найбрудніших Кам’янське, Дніпро та Кривий Ріг посіли друге, третє та четверте місце відповідно. З повним текстом дослідження можна ознайомитися тут.

Найзабрудненішим містом України, як і в минулі роки став Маріуполь, що на Донечччині, а найчистішим – Горишні Плавні, що знаходиться у Кіровоградській області.

Як запевняють експерти обсерваторії, дуже високий і високий рівень забруднення повітря був обумовлений здебільшого значними середніми концентраціями формальдегіду, діоксиду азоту, фенолу, фтористого водню, оксиду вуглецю, завислих речовин.

«При цьому, загальний рівень забруднення атмосферного повітря в містах України за 12 місяців 2020 по показнику ІЗА знизився з 8,2 до 7,0 у порівнянні з аналогічним періодом 2019 за рахунок середньорічного зниження вмісту формальдегіду, фенолу і фтористого водню. Таке поліпшення якості повітря сталося через зниження рівня промислового виробництва в період пандемії», – констатується в дослідженні ЦГО.

Як “Лица” писали раніше:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: