Екоактивісти закликають відсторонити головного екоінспектора з пістолетом

19 лютого 2021 о 08:20 - 2065

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Екоактивісти закликають відсторонити головного екоінспектора з пістолетом

Кримінальну справу проти керівника Державної екологічної інспекції в Дніпропетровській області Шибка Дмитра Віталійовича – закрили. Суд поновив його на посаді.

Про це повідомило ГО «Збережи Дніпро» («SaveDnipro»).

Нагадаємо, як писали «Лица», 23 серпня 2019 року чиновника затримали на хабарі у $1.000. Тоді під час обшуку в екоінспекції за адресою: м.Дніпро, вул. Лабораторна, 69, поліція вилучила пістолет та набої.

«Кримінальну справу в поліції спочатку перекваліфікували на шахрайство, а потім взагалі закрили. Ані тодішнього міністра, ані тодішнього голови Екоінспекції вже на посадах нема.

А Шибко є.

Відновився через суд і знову став головним екологічним контролером величезної Дніпропетровської області. До речі. Він сидить на цій посаді вже 13 років(!). Це абсолютний рекорд серед усіх нині діючих голів. Стів Джобс ще тільки представляв світу перший айфон, а Шибко вже головував в Дніпровській екоінспекції», – кажуть екоактивісти.

Раніше вони встановили, що «Шибко є одночасно і головним екоінспектором, і головним екозабруднювачем» річки Дніпро – через ТОВ «ВКФ Найс» (код 19311369).

Нещодавно дотичне до головекоінспектора Дніпропетровщини ТОВ «Френдлі» заволоділо 2,7 га дніпровської землі у одному з парків міста – а саме парку Дружби (зліва на вїзда у місто Дніпро по проспекту Слобожанському – ред.).

«Шматок міської землі у майже три гектари, яка де-факто знаходиться прямо в парку, в зеленій зоні, на захисті якої мала б непорушно стояти екоінспекція, через 27 підставних осіб виділяється на фірму, у якої зі всіх боків стирчать вуха місцевого начальника цієї інспекції», – пише ГО «Збережи Дніпро».

При цьому як до ТОВ «Френлі», так і до ТОВ «ВКФ Найс» дотичний депутат Дніпровської міської ради, голова постійної комісії міської ради з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних зв’язків та енергозбереження, член фракції «Європейська солідарність» Хмельников Артем Олександрович.

«Шибко та Хмельников також разом фігурують у справі про захоплення ТОВ «Гастроном», що, до речі, публічно не заперечують.

Треба додати і те, що так швидко пройти всі процедури з виділення ласої землі, як це зробили 27 друзів «Френдлі», неможливо без сприяння земельної комісії, головою якої є інший дніпровський депутат – Євген Кривошеєв.

Ми розіслали офіційні запити на коментарі всім згаданим публічним особам. Але на момент виходу публікації отримали відповідь лише від депутата Артема Хмельникова.

Якщо стисло – коментувати свій зв’язок з ТОВ «Френлі» та ТОВ «ВКФ Найс» він відмовився, пославшись на гарантований законом захист адвокатської діяльності. А щодо виділення землі в парку він підготував відповідні депутатські звернення і проінформує нас, коли отримає відповіді.

Ми не знаємо, чи це особисто Шибко керує всієї цією відходно-земельною темою, або ж просто це такий дружній обмін шістками, але яка різниця? Зібраного матеріалу вже давно достатньо, щоб відсторонити Шибка.

Зараз у Екоінспекції повним ходом іде реорганізація. Дніпропетровську та Кіровоградську область об’єднали у Придніпровський округ, а виконує обов’язки голови багаторічний заступник Шибка та депутат Дніпропетровської облради від ОПЗЖ Сергій Піддубний.

Ми сподіваємося, що цього разу конкурс на голову відбудеться чесно і прозоро. А поки що поділимося всіма зібраними матеріалами з правоохоронцями», – резюмують екоактивісти.

Нагадаємо, ГО «Збережи Дніпро» позавчора презентували дані для про забруднення, забруднювачів та інструменти захисту довкілля.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: