Хто створить українські ієрогліфи?

12 вересня 2021 о 14:14 - 47821

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Хто створить українські ієрогліфи?

Днями секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що вважає необхідною відмову України від кирилиці та перехід на латинський alphabet.

 “Я вважаю, що це буде одна з фундаментальних речей, що нам треба позбавитися кирилиці і перейти на латиницю”, – сказав Олексій Данілов серед іншого у інтерв’ю Радіо Свобода, опублікованому 11 вересня.

Ця заява передбачувано викликала збурення думок в публічному інтернет-просторі.

Я також бачу таку думку Данілова слушною. Але впевнений, що зміни правопису мають бути набагато радикальнішими. І це зовсім не перехід на латиницю (дехто вже й так видає книги українською мовою на латиниці). Взагалі назріла необхідність світової революцію в правописі. Потрібно відмовитись від літерної писемності і переходити до ієрогліфів, що вирішить безліч проблем, “вшитих” в алфавітні писемності.

По-перше, іероліфи несуть більше інформації при меншому обсязі тексту, що дуже важливо для інформаційної епохи. Це скоротить час засвоєння інформації. По-друге, ієрогліфи дозволяють долати мовні бар’єри, відсилаючи відразу до сенсу слів, а не до їх звучання.

Чому б Україні не стати першою європейською країною, яка створить власні ієрогліфи? Це б помітно підняло імідж країни, зробило її більш привабливою для інвесторів. Світ би став знати Україну не тільки як країну борщу, бідності і корупції, а й як прогресивну в інтелектуальному плані державу, що дивиться в майбутнє на крок далі за інші західні нації.


Ілюстрація: Марія Козиренко, “Українські ієрогліфи: Текст 1” (2021), двп, акрил, олійні пастелі, лак, 47х61.

Григорій Луговський

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: