Брехня у деклараціях: комітет ВР узгодив компромісний законопроєкт

03 грудня 2020 о 21:30 - 793

verasta3verasta3


Брехня у деклараціях: комітет ВР узгодив компромісний законопроєкт

Комітет ВР з питань правоохоронної діяльності узгодив компромісний законопроєкт щодо відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання декларації і рекомендував парламенту ухвалити його за основу та в цілому.

Таке рішення члени комітету ухвалили на засіданні 3 грудня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як зазначив голова комітету Денис Монастирський, узгоджений проєкт закону щодо відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання декларації є компромісним і напрацьований на базі відповідних законопроєктів Президента №4434 та робочої групи з урегулювання конституційної кризи №4441.

«Умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей від 4.000 прожиткових мінімумів карається штрафом від 3.000 до 5.000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадськими роботами, або обмеженням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади. Такий компроміс досягнутий», – зацитував Монастирський положення узгодженого проєкту.

Пізніше народні депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №4460-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Проєкт закону 3 грудня одержано Верховною Радою і передано на розгляд керівництву.

Як ідеться в пояснювальній записці, законопроєктом пропонується внести зміни до примітки до статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) «Порушення вимог фінансового контролю», які уточнюють суб’єктів цього правопорушення, а також дозволяють накладати адміністративні стягнення за цією статтею у випадку, коли відомості в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відрізнятимуться від достовірних на суму «від 100 до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб», а не «від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб» як зазначено в чинній редакції.

Запропоновані до КУпАП зміни, як наслідок, дозволяють підняти і поріг кримінальної відповідальності за декларування недостовірної інформації.

У зв’язку з визнанням такою, що не відповідає Конституції України статті 50 КУпАП, зміни технічного характеру вносяться і до пункту 1 частини першої статті 255 КУпАП (в частині посилання на примітку до статті 50 КУпАП).

Проєктом закону пропонується виключити з Кримінального кодексу України статтю 366-1, натомість доповнити кодекс новою статтею 366-2 «Декларування недостовірної інформації», якою встановити кримінальну відповідальність: у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 500 до 4.000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб у вигляді штрафу від 2.500 до 3.000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт від 150 до 240 годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 4.000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, це каратиметься у вигляді штрафу від 3.000 до 5.000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт від 150 до 240 годин, або обмеження волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Також ККУ доповнюється статтею 366-3, якою встановлюється кримінальна відповідальність за умисне неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у вигляді штрафу від 2.500 до 3.000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт від 150 до 240 годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Крім того, необхідні зміни пропонується внести до Кримінального процесуального кодексу, передбачивши, що кримінальні провадження за статтями 366-2 та 366-3 ККУ підсудні Вищому антикорупційному суду.

Пропонується передбачити, що досудове розслідування кримінальних правопорушень за статтями 366-2 та 366-3 ККУ здійснюють детективи Національного антикорупційного бюро.

Нагадаємо, Зеленський запевнив, що система е-декларування працюватиме.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: