Аудитори почали перевірку укравтодорівців з приводу корупції на будівництві доріг 

20 серпня 2021 о 14:00 - 3991

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Аудитори почали перевірку укравтодорівців з приводу корупції на будівництві доріг 

ДАСУ перевірить законність неконкурентної (переговорної) закупівлі нового одягу дорожнім працівникам та робіт з будівництва мосту.  «Ліга антитрасту» звернулась до ДАСУ з заявою про необхідність перевірки дій Дніпропетровської САД (служба автомобільних доріг) під час проведення переговорної закупівлі. За результатом розгляду заяви вже розпочато перевірку.

Про це повідомляє Ліга антитрасту у Facebook.

Дніпропетровська САД ще у вересні 2020 року оголосила закупівлю на ремонт дороги державного значення Знам’янка – Луганськ – Ізварине. Переможцем цього тендеру визначили тоді компанію «Автомагістраль-Південь», з якою й уклали договір на суму 1 млрд. і майже 789 тисяч гривень.

Проте через 9 місяців «великого будівництва» замовлених послуг, начебто, «не вистачило» для повноцінної реалізації проекту, і у червні поточного року САД оголосила ще одну закупівлю – додаткових робіт на цій же автодорозі: будівництво мосту, організація дорожнього руху й новий одяг працівникам. Але цього разу чомусь за переговорною процедурою.

З огляду на технологічну нерозривність робіт, САД «домовилась» з «Автомагістраль-Південь», про те що на все необхідне повинно вистачити ще додаткових 713 мільйонів.

Але вже наступного дня, САД, перерахувавши вартість ремонту дороги, раптом вирішила, що грошей забагато і зменшила ціну основного договору (укладеного у вересні 2020) з 1,789 млрд. до 1,328, посилаючись на зменшення обсягів закупівлі.

Фактично, САД, за результатами переговорної процедури закупівлі, повторно замовила ті самі роботи (послуги) які й так потрібно було виконувати відповідно до календарного плану за основним договором з «Автомагістраль-Південь».

Виходить, що шляхом нехитрих маніпуляцій (закупівля одних і тих самих послуг), вартість дороги Знам’янка – Луганськ – Ізварине після «переговорів» зросла більше ніж на пів мільярда бюджетних гривень.

Якщо порушення підтвердиться, ДАСУ зобов’яже Дніпропетровську САД розірвати укладений за результатами переговорної процедури договір з «Автомагістраль-Південь».

Раніше «Лица» також писали про те, що Антимонопольний комітет України визнав «Дніпровський стрілочний завод» монополістом.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: