Арахамія не виключає, що Рада вже сьогодні розгляне законопроєкт про брехню в деклараціях

04 грудня 2020 о 08:50 - 828

verasta3verasta3


Арахамія не виключає, що Рада вже сьогодні розгляне законопроєкт про брехню в деклараціях

Голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія не виключає, що Верховна Рада ухвалить законопроєкт про відновлення відповідальності за недостовірне декларування вже у п’ятницю, 4 грудня, якщо комітет прийме відповідне рішення.

Про це політик сказав в ефірі телеканалу «Наш» 3 грудня.

«Що стосується конституційної кризи так званої. Зараз іде комітет правоохоронний для того, щоб вирішити питання повернення відповідальності за надання недостовірних даних при електронному декларуванні. Це дуже важливо, тому що ми маємо зараз ризик, що якщо ми не приймемо жодного рішення, тоді більше мільйона чиновників взагалі можуть не декларуватись за 2020 рік.

Це ж, погодьтесь, набагато більш оперативне питання, ніж розв’язання взагалі питання з Конституційним Судом. Тому ми зараз зосереджуємо всі свої зусилля на цьому питанні і сподіваємося, що якщо комітет зараз прийме спільне рішення, то завтра ми вже зможемо проголосувати рішення в першому (читанні, – ред.) та в цілому по процедурі ad hoc», – розповів  Арахамія.

За його словами, далі парламентарії будуть розв’язувати питання щодо Конституційного Суду.

«У нас там є дійсно низка законодавчих ініціатив, вони мають пройти комітет і після того виноситися до зали», – сказав Арахамія.

Відповідаючи на запитання про настрої всередині фракції «Слуга народу» щодо законопроєкту Президента «Про відновлення довіри до конституційного судочинства» (№4288), яким пропонується припинити повноваження чинного складу КСУ, Арахамія зазначив, що «взагалі настрої є підтримати пропозиції Президента».

«Але звучать постійні зауваження експертного кола, що це може бути визнано неконституційним також, і що треба знайти такий не політико-правовий шлях, а правовий шлях. І тому є тривалі дискусії навколо цього питання», – зауважив голова фракції «Слуга народу».

Що стосується альтернативних шляхів вирішення конституційної кризи, Арахамія нагадав про законопроєкти народних депутатів, якими, зокрема, пропонується збільшити мінімально необхідну кількість голосів для ухвалення рішення Великою палатою КСУ.

Арахамія додав, що сам він схвалює ініціативу припинення повноважень чинного складу КСУ, оскільки Конституційний Суд зараз не має суспільної довіри і «на прикладі скасування, фактично, електронного декларування, продемонстрував у дуже явному вигляді, що може робити такі рішення, які можуть зашкодити взагалі добробуту нашої держави».

Як ми повідомляли раніше, комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності на засіданні 3 грудня узгодив компромісний законопроєкт щодо відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання декларації і рекомендував парламенту ухвалити його за основу та в цілому.

Документ пропонує умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей від 4.000 прожиткових мінімумів карати штрафом від 3.000 до 5.000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадськими роботами, або обмеженням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади.

Нагадаємо, Зеленський представив послам G7 кроки для виходу з конституційної кризи.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: