5 серпня 2021 – День пам`яті академіка Д. І. Яворницького

05 серпня 2021 о 08:30 - 41080

EditorEditor


5 серпня 2021 – День пам`яті академіка Д. І. Яворницького

Цього дня відзначається 81 річниця з дня смерті вченого та 60 років з дня його перепоховання біля музею.

Про це повідомляє організатор заходу з приводу Дня пам’яті – Меморіальний будинок-музей Д.Яворницького

За щорічною традицією в цей день Меморіальний будинок-музей Дмитра Яворницького запрошує небайдужу громаду Дніпра та України вшанувати пам`ять видатного історика, Козацького батька, громадського та культурного діяча, будівничого культури, освіти та науки нашого регіону та України.

  • Об 11.00 год. – покладання квітів до могили та пам’ятника вченого (Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 16. Музейна площа)
  • О 12.00 год. – Захід пам`яті академіка у Меморіальному будинку-музеї Д.І. Яворницького (Дніпро, пл. Т. Шевченка, 5).
  • З 12.00 до 17.00 год. – День відкритих дверей в Садибі Дмитра Яворницького.

“Важко переоцінити роль Д.І. Яворницького для культурного контексту м. Дніпра (Катеринослава-Дніпропетровська), в якому вчений прожив останні 35 років життя, для розвитку культури міста зробив більше за будь-кого, став на довгий час «янголом-охоронцем» культурної спадщини.

Для нашого міста, яке обрало індустріальний шлях розвитку, Дмитро Яворницький був втіленням культури, збирачем і зберігачем народних надбань, незримо присутніх в житті Катеринослава-Дніпропетровська-Дніпра. Саме завдяки невтомній праці Яворницького наше місто зберегло свою українську сутність та українських дух, саме Дмитро Яворницький повернув героїчні сторінки історії нашого краю – КОЗАЦТВО – в пам’ять народу.

На рівні країни постать академіка Д.І.Яворницького надзвичайно актуальна для сьогодення, коли відбувається формування пантеону видатних особистостей України, коли важливо піднімати до рівня національних героїв постаті, внесок яких у розвиток української культури та науки є беззаперечним, які мають не лише всеукраїнські, але й всесвітні досягнення.

Щорічно з 1961 року вшанування пам’яті Д.І. Яворницького відбувається біля історичного музею, на його могилі. Саме біля «улюбленого свого дітища – музею», за спогадами його сучасників, вчений хотів знайти вічний спочинок.

Цього року біля могили та пам’ятника вченому за традицією зберуться продовжувачі його справи, співробітники музею, громадські діячі, активісти, зацікавлені містяни.

За спогадами, у день, коли ховали Дмитра Івановича, у місті не можна було знайти квітів – так багато людей прийшло вшанувати Козацького Батька”, – зазначають організатори меморіального заходу.

“Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: